Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот BeenieGal » 07 Окт 2014, 10:54

От известно време използвам микровълновата за всичко, тъй като фурната ми издаде багажа, та в микровълновата приготвям от кафето сутрин до вечерята си :oops: доста е неприятно, но за момента това е изходът ми :oops:

Както и да е, проблемът идва от това, че почти всеки път, щом сложа да приготвям нещо в нея, то пръска и в един момент се любувам на тази шарена картинка
dirty-microwave.jpg
dirty-microwave.jpg (25.92 KiB) Прегледано 2082 пъти
и понеже нямам време да чистя в момента, в който съм сготвила, то така си престоява и имам чувство, че никога няма да мога да премахна петната.

От друга страна е много страшно, когато съм сготвила нещо в нея, а по-късно си приготвя пуканки, например - миризмите се смесват ужасно :oops: и така целия апартамент ухае. Дали в възможно освен петната да премахна миризмите по някакъв начин? :? Положението ми изглежда безнадеждно, но се надявам да намеря изход, така че възможно най-лесно и бързо да премахна и миризмите, и петната от микровълновата :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот LaCoquine » 07 Окт 2014, 10:58

Преди години, когато микровълновите бяха изключително модерни, естествено и ние си бяхме купили, тогава някой ми каза, за да я чистя лесно да сложа кори от лимон или портокал в една купа с вода, включвам на пълна мощност, след това я оставям за 5 мин. включена и още 10 след като изключи, след това само избърсвам, така едновременно махаш и миризмата, и петната ;) надявам се, че и при петна, които са от повечко време ще проработи!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот ramimni » 07 Окт 2014, 12:08

не съм убедена, че това би помогнало за петната, но за миризмата със сигурност ти трябва нещо свежо вътре за няколко минути, а сега зимата можеш и по-често да го правиш с толкова цитруси :) направо си е препоръчително ;)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот dejavu » 07 Юни 2016, 14:15

Продават едни специални пластмасови капаци, с които покриваш съда, в който ти е храната и така не пръска из цялата микровълнова. Ако се изцапа случайно, по-лесно става чистенето. За сметка на това капакът става целия облепен, но по-добре той :grin: . За миризмата не знам как да я премахна, не съм пробвала нищо.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот Elica » 09 Юни 2016, 16:00

Миризматая може да се махне със сода, тя много неутрализира. :) Същюо не забравяйте да си оставяте микровълнопвата отворена, след ползване.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот iwoni » 10 Юни 2016, 09:59

Най-добре и след употреба да се почисти, че като засъхне, става по-трудно. Аз я почиствам с веро.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юни 2016, 10:49

С капак е най-чисто, това сега е нова иновация обаче, преди си беше тая кочина. Евентуално може да слагаш ако стане така една купичка с вода и сода да се завърти малко за 2-3 минути, да се стопли и да се разтопят гадостите. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот Andrey » 10 Юни 2016, 12:31

Миризмите става да се махнат със сода за хляб, те доста неутрализират гадните аромати. :wink: може с оцет и сода, ефекта е гарантиран.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот Mon_ton » 10 Юни 2016, 14:28

Сода и оцет е идеалното почистване за всичко у дома, а и не протрива повърхностите, както правят много от препаратите и направо продънват печки и т.н.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как премахвате миризмите и петната от микровълновата?

Мнениеот mamina » 10 Юни 2016, 15:26

Тези, които продънват, как да ги използваш като знаеш, че после храна ще слагаш там? А има за съжаление замърсявания, които трудно можеш да ги махнеш без силни препарати.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта