Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот LaCoquine » 07 Окт 2014, 13:37

Доста плашеща ми е стори новината, че е възможно да има връзка между антибиотиците и затлъстяването при децата! :o Като се има предвид, че се поставят антибиотици на детето в една съвсем крехка, няколко дневна възраст тръпки ме побиват! :shock:
kids.jpg
kids.jpg (18.78 KiB) Прегледано 1047 пъти
Всъщност в новината се допълваше, че тепърва ще се правят опити да се ограничи предписването на антибиотици на деца до 2 години :| Според мен това е сериозен проблем в световен мащаб и антибиотиците, и затлъстяването, но не зная дали е възможно да има връзка между двете, как мислите вие?

По-страшно ми се вижда това, че нашите лекари изписват за щяло и нещяло антибиотици и съм скептична, че това ще се промени или поне ще е така, докато не спрат да играят пари, а това пък съвсем не го виждам! :| А вие как виждате връзката между затлъстяването и антибиотиците, възможно ли е да съществува такава? :?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот viking » 07 Окт 2014, 13:40

В такъв случай само може да се надяваме децата ни да са здрави и все пак да четем преди да купуваме по лекарските предписания всичко, което ни кажат! Но не смятам, че ако едно дете се храни балансирано, би имало затлъстяване, ама българския акъл не го проумява!
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот franky » 16 Окт 2014, 16:58

Възможно е и да има, племенницата ми като бебе много боледуваше, а сега си е пълничко дете, въпреки че сестра ми се опитва максимално да я ограничава от джънк и вредни храни, дори и да са домашно приготвени!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот Pipilota » 25 Юли 2017, 10:50

По-често се случва при оперативни интервенции, отколкото при приема на антибиотици заради лечениято на бронхит или гнойна ангина. Затова не вярвам, че може да има много голяма връзка с приема на антибиотици по друго време.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот fawla » 26 Юли 2017, 11:18

Не вярвам да има толкова голяма връзка, и аз съм виждала случаи такива, но сами и единствено при деца, които са прекарали по-тежки заболявания и са били в болница, но с пубертета това се еконтролирало и често изчезва.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот Катето » 26 Юли 2017, 13:35

Дебела връзка не вярвам да има, повечето неща са свързани с навиците на родителите, защото тези навици се предават върху децата. Антибиотицитем огат да повлияят, ако са в много продължително време приемани. А и колко години да имат ефект, до 2 години тялото би трябвало да се е изчистило от ефекта на затлъстяването.
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот Stark » 29 Май 2018, 10:06

Ако детето е било тежко болно и дълги месеци е било на антибиотици и то най-вече вливани венозно, може да има отношение, но не те са виновни за всички дебели деца, които виждаме по улиците. Може да имат вина само в някои от случаите.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот Rali_hr » 06 Юни 2018, 10:10

Всяка намеса в организма дава отражение и то не винаги положително, а често е съпътствано с много негативни резултати. Обаче за антибиотиците не мога да кажа, че заради това децата са дебели, като ги гледам как се хранят, надали е заради това, че са пили антибиотик, когато са били болни.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот Буба Мара » 08 Юни 2018, 15:23

LaCoquine написа:Доста плашеща ми е стори новината, че е възможно да има връзка между антибиотиците и затлъстяването при децата! :o Като се има предвид, че се поставят антибиотици на детето в една съвсем крехка, няколко дневна възраст тръпки ме побиват! :shock:
kids.jpg
Всъщност в новината се допълваше, че тепърва ще се правят опити да се ограничи предписването на антибиотици на деца до 2 години :| Според мен това е сериозен проблем в световен мащаб и антибиотиците, и затлъстяването, но не зная дали е възможно да има връзка между двете, как мислите вие?

По-страшно ми се вижда това, че нашите лекари изписват за щяло и нещяло антибиотици и съм скептична, че това ще се промени или поне ще е така, докато не спрат да играят пари, а това пък съвсем не го виждам! :| А вие как виждате връзката между затлъстяването и антибиотиците, възможно ли е да съществува такава? :?

Ъ-ъ.. в тази тема ме озадачи изречението за "поставянето на антибиотици" на бебета на няколко дни.. че се зачудих моето "получавало" ли е, пък аз пак нещо да не съм разбрала :bump: Настрани от шегата проблемът е сериозен, но лично аз нямам какво да кажа, тъй като с антибиотиците нямам много опит нито съм наблюдавала у други деца такава тенденция. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Смятате ли, че има връзка между затлъстяването и антибиотиците при децата?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Авг 2018, 17:56

Общо би имало, ако антибиотиците се пият много, но има случаи - налага се. Все пак най-важното е храната и движението, то е основната причина, но често деца, след претърпяна операция почват да дебелеят, може би родителите им почват да ги ограничават от движение, или там вече има някои медикаменти, които объркват хормоните.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта