Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот borkova » 08 Окт 2014, 16:19

Изцяло аз съм си виновна! Аз научих семейството всяка събота и всяка неделя да има различна закуска, когато станат. :evil:
Е, да де, ама и мен ме мързи понякога, а също и идеите ми започнаха да се изчерпват! И аз обичам да ми правят закуска, но се случва рядко, понеже аз съм по-ранобудната! :evil:

Много искам да приготвя различна от препечени филийки закуска, понякога, но не мога, ако съумея да я разнообразя поне с нещо друго, ще е добре. :( Каква ви е любимата закуска, която приготвяте за уикенда - бърза, вкусна, здравословна, разнообразна :?

Това на мен ми изглежда като перфектната закуска за уикенда, но можем ли да разгадаем какво е :?
Breakfast.jpg
Breakfast.jpg (45.31 KiB) Прегледано 2294 пъти
и съвпада ли с вашето меню за закуска през уикенда? Какви идеи ще ми подскажете?? :?:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот Грохот » 08 Окт 2014, 16:29

Лошото на нас българите е, че закуската обикновено е особено тестяна, евентуално пържена с много захар, без плодове :| от едно известно време си изградих навик сутрин да хапвам овесени ядки с мед, ако има ядки - лешници, орехи, плод - ябълка, банан, праскова и всичко това завършва с кисело мляко, за да обедини вкусовете и канела, мога само това да ям постоянно - напълно достатъчно ми е! :D Така, че опитай се да приготвиш подобна закуска, става бързо и не коства много ;) а единственото, което си мисля, че разпознавам е авокадото, което е намазано на филийката :?
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот Mon_ton » 29 Дек 2014, 15:27

През уикенда обикновено си угаждаме и ядем неща, които далеч не са здравословни, а през седмицата хапваме овесени ядки с различни плодове вътре, аз лично не слагам кисело мляко, а хапвам само с топла вода ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот Anka » 29 Дек 2014, 15:52

Аз само в неделя си позволявам своеволия, иначе през седмицата и в събота закусвам овесени ядки с плодове, или само плодове (най-често авокадо и банан), друг вариант е сварени яйца с филия пълнозърнест хляб и малко зеленчуци - това е когато съм много гладна. :) А в неделя.... еххх, тогава ям баници! :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот Slavena » 29 Дек 2014, 16:46

През уикенда най-често правя палачинки, това е любимото хапване у дома :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот Elica » 30 Дек 2014, 13:29

Закусвам различни неща, то закуска е силно казано, аз ям чак на обяд, но си хапвам в почивните дни все забранени неща, които иначе избягвам. А ако ме мързи да си готвя ям супа. :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот Krum » 30 Дек 2014, 15:11

Аз точно през уикенда се глезя със здравословна закуска, защото имам повече време. Приготвям си пълнозърнести палачинки или препечен черен хляб с различни сирена, любимата ми комбинация са чедър и пармезан, слагам малко босилек отгоре, правя си хубава плодова салата с малко овесени ядки и наистина разкошно! :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот Slavena » 05 Яну 2015, 16:49

През уикенда нормално да се хапва повече, така че не му мисля много. Освен палачинките, за които писах, всички неща които отнемат повече време ги правя през почивните дни, главно все нездравословни неща. :lol:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Яну 2015, 16:15

Да не се лъжем, през уикенда закусвам винаги баници или мекици, палачинки, гюзлеми и тем подобни, стига сме се правили, овесени ядки с плодове, хаха :)) да не се лъжем, а? :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква е любимата ви закуска за уикенда?

Мнениеот Andrey » 09 Яну 2015, 17:27

rabotnata pchela написа:Да не се лъжем, през уикенда закусвам винаги баници или мекици, палачинки, гюзлеми и тем подобни, стига сме се правили, овесени ядки с плодове, хаха :)) да не се лъжем, а? :mrgreen:

Един да го каже в прав текст. :mrgreen:
Иначе ако питаме всичките ядат много здравословно и т.н...
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта