Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Gold » 14 Фев 2018, 16:14

С ментово масло, чукни в интернет, има много рецепти за това.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот svetlozara » 29 Юни 2018, 10:10

Аз се мажа с авокадова кора. :mrgreen:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот annamaria » 29 Юни 2018, 15:27

Добавяй по някоя друга капка зехтин към маски, които евентуално си правиш вкъщи.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот vanessa_ » 29 Юни 2018, 15:31

Крем Нивея ми помага на мен имам много суха кожа.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Gorica23 » 29 Юни 2018, 16:48

Препоръчват маска от краставица, кисело млако и овесени ядки за суха кожа.
Мезотерапиите също имат вълшебно действие. Всякакъв тип хидратиращи процедури са препоръчителни през лятото.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Zhanna1985 » 11 Юли 2018, 15:53

Monika_Spasova написа:С домашните маски се иска голямо постоянство, а такива като зехтин направо казват сбогом на калъфките на въглавниците. Много важно е човек да си мие лицето и тогава да се маже, обикновено се мажем вечер, но ако не е почистено много хубаво, запушваме различни боклуци в порите си.
много ми харесва маската с алое. Ние си я купихме от Тайланд. Някой да ги е виждал в България тези маски за лице? Още опитах Caviar Mask или golden caviar, не помня името. Кожата след първото прилагане започна да изглежда по-добре.
Zhanna1985
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2018, 11:52

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Дидето » 11 Юли 2018, 15:57

Zhanna1985 написа:
Monika_Spasova написа:С домашните маски се иска голямо постоянство, а такива като зехтин направо казват сбогом на калъфките на въглавниците. Много важно е човек да си мие лицето и тогава да се маже, обикновено се мажем вечер, но ако не е почистено много хубаво, запушваме различни боклуци в порите си.
много ми харесва маската с алое. Ние си я купихме от Тайланд. Някой да ги е виждал в България тези маски за лице? Още опитах Caviar Mask или golden caviar, не помня името. Кожата след първото прилагане започна да изглежда по-добре.

Какви са тези маски с алое?? Никога не съм чувала за такива тайландски маски!
Дидето
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Юни 2018, 10:30

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Zhanna1985 » 12 Юли 2018, 13:55

Дидето написа:
Zhanna1985 написа:
Monika_Spasova написа:С домашните маски се иска голямо постоянство, а такива като зехтин направо казват сбогом на калъфките на въглавниците. Много важно е човек да си мие лицето и тогава да се маже, обикновено се мажем вечер, но ако не е почистено много хубаво, запушваме различни боклуци в порите си.
много ми харесва маската с алое. Ние си я купихме от Тайланд. Някой да ги е виждал в България тези маски за лице? Още опитах Caviar Mask или golden caviar, не помня името. Кожата след първото прилагане започна да изглежда по-добре.

Какви са тези маски с алое?? Никога не съм чувала за такива тайландски маски!
да, няма го в българия, най-вероятно става дума за ето това https://prnt.sc/k5jqls
Zhanna1985
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2018, 11:52

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Dalia » 31 Юли 2018, 13:55

Аз си приготвям маска за лицето от:
2 с. л. пълномаслено кисело мляко
1 с. л мед
1 с. л. авокадо (пюрирано)
1 с. л. овесени ядки (сварени)
Смесвам всичко докато се получи гладко пюре. Оставям маската да подейства 15 минути, след което я отстранявам с мека, влажна кърпа. Кожата ми става много мекичка и ми изглежда добре хидратирана.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Pipilota » 31 Юли 2018, 15:57

Dalia написа:Аз си приготвям маска за лицето от:
2 с. л. пълномаслено кисело мляко
1 с. л мед
1 с. л. авокадо (пюрирано)
1 с. л. овесени ядки (сварени)
Смесвам всичко докато се получи гладко пюре. Оставям маската да подейства 15 минути, след което я отстранявам с мека, влажна кърпа. Кожата ми става много мекичка и ми изглежда добре хидратирана.

Колко често си правиш тази маска и не се ли получава огромно количество - това са около 5-6 супени лъжици, лицето спокойно може да се намаже с 2 лъжици,... :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта