Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот gomez123 » 09 Окт 2014, 12:53

Имам проблем със суха кожа на лицето и това с какво ще я измия няма никакво значение, по-важно е с какво ще се намажа след това :|

Доста неприятно е, тъй като дори и само измита с вода, след като изсъхне, кожата ми имам чувство ще се напуква така :cry:
dry skin.jpg
dry skin.jpg (47.91 KiB) Прегледано 975 пъти
и единствено крема, който ще използвам след това има значение, тъй като голяма част от тях, просто не помагат! :( Интересно ми е да разбера дали има маски за лице, които са с по-дълготраен ефект, а не до следващото измиване на лицето :?

Бих използвала и домашно приготвени маски, но не зная кои продукти са подходящи при суха кожа :? купила съм си няколко вида масла за косата, но не съм се сещала, че мога да ги използвам и при маска за лице, но дали ще е подходящо :?:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот mimeto90 » 09 Окт 2014, 12:59

И аз имах такъв период миналата зима, оправих се с жълтък, сметана и витамин А, не зная колко дълготрайно ще се окаже при теб, но надявам се да ти помогне
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот vivka » 09 Окт 2014, 22:14

Аз използвам ексфолиант от мед,зехтин и захар.Служи ми и като маска,и като крем.Всичко друго дразни кожата на лицето ми.Когато нямам време,използвам само зехтин.
vivka
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2014, 04:44

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот lussy » 10 Окт 2014, 10:19

vivka написа:Аз използвам ексфолиант от мед,зехтин и захар.Служи ми и като маска,и като крем.Всичко друго дразни кожата на лицето ми.Когато нямам време,използвам само зехтин.

И аз съм на мнение, че натуралните масла като зехтина са много по-добри при проблеми с кожата, но добре подпомагат и косата така, че смятам за най-добре да се използват основно те и разбира се, за по-дълготраен ефект - постоянството му е майката :idea:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Морски ястреб » 10 Окт 2014, 10:41

Кожата на лицето е сред най-чувствителните части на женското тяло.
Лятото безмилостно я печем на слънце, зимата я брулят студ и вятър, а да не говорим за целогодишното гримиране и клепане с какво ли не.
Лично аз също съм със суха кожа на лицето и използвам мицеларна вода при почистване на макиажа, хидратиращи кремове (най-вече такива на бадемова и гроздова основа), както и изпитания природен еликсир - зехтин.
Морски ястреб
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Окт 2014, 09:16

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот gomez123 » 10 Окт 2014, 13:50

Много благодаря за мненията ви, нямам търпение да видя как ще ми подейства зехтинът, още като се прибера ще почистя лицето си и ще се намажа :) :) :) :)
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Яну 2018, 13:34

С домашните маски се иска голямо постоянство, а такива като зехтин направо казват сбогом на калъфките на въглавниците. Много важно е човек да си мие лицето и тогава да се маже, обикновено се мажем вечер, но ако не е почистено много хубаво, запушваме различни боклуци в порите си.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот Rali_hr » 15 Яну 2018, 13:59

Аз си мажа лицето с кисело мляко, след което се намазвам с малко кокосово масло. :) маски, които съм пробвала са с авокадо и съм супер доволна!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот fawla » 13 Фев 2018, 12:18

Алое ми дейсва добре на мен,намазвам се с гел с алое и после се измивам, много добре хидратира кожата.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какви маски за лице са подходящи при суха кожа?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2018, 20:02

На мен ми действа добре кокосовото масло или да се намажа с кора на авокадо.Но има и единпрост крем, който прави чудеса с кожата ми и вече се лющи все по-малко. Но аз не съм постоянна, правя го веднъж седмично
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron