Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот silver933 » 21 Дек 2014, 11:35

Сега изглежда, че има повече информация, все пак все повече психолози изписват и споделят трикове за справяне с пубертетите ;) Едно време беше як бой. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот S_Milenska » 21 Дек 2014, 14:32

Това са сложни времена, да.. Точно днес майка ми ми разказваше колко ината съм била тогава, не съм искала да попия и грам от това, което ми казват. Гответе се за много сложно време, между 14 и 16г. на момичетата особено са много сложни! :?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2014, 14:59

Не знам кое се приема като начало на пубертета, първите пъпки или първото отказване от послушание :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Апр 2015, 10:35

Това време е много страшно, то и на нас ни предстои - някой ден и това ще стане. :roll: И май няма още много време, като се има предвид колко бързо растат децата и как на по 8-9г. вече са наясно от къде идват бебетата и почва да им се иска да го изпробват това занимание. А и то да е само любопитството към секса бива, но далеч не е само това, като се почне от наркотици, цигари, бунтарско отношение... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот S_Milenska » 24 Апр 2015, 10:49

rabotnata pchela написа:Това време е много страшно, то и на нас ни предстои - някой ден и това ще стане. :roll: И май няма още много време, като се има предвид колко бързо растат децата и как на по 8-9г. вече са наясно от къде идват бебетата и почва да им се иска да го изпробват това занимание. А и то да е само любопитството към секса бива, но далеч не е само това, като се почне от наркотици, цигари, бунтарско отношение... :roll:

Мен лично най-много ме притесняват тези изкушения, които са по торбички и във вид на таблетки! И със сексът ще се се оправим, но когато става въпрос за този тип доказване, там са ми най-големите притеснения. :| И като почне и да ти обяснява, че то ВЕЧЕ знае всичко и става страшно! :(
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Lollipop » 10 Юни 2016, 16:55

S_Milenska написа:
rabotnata pchela написа:Това време е много страшно, то и на нас ни предстои - някой ден и това ще стане. :roll: И май няма още много време, като се има предвид колко бързо растат децата и как на по 8-9г. вече са наясно от къде идват бебетата и почва да им се иска да го изпробват това занимание. А и то да е само любопитството към секса бива, но далеч не е само това, като се почне от наркотици, цигари, бунтарско отношение... :roll:

Мен лично най-много ме притесняват тези изкушения, които са по торбички и във вид на таблетки! И със сексът ще се се оправим, но когато става въпрос за този тип доказване, там са ми най-големите притеснения. :| И като почне и да ти обяснява, че то ВЕЧЕ знае всичко и става страшно! :(

Абсолютно, наркоманията е най-страшното нещо в пубертетските години. Не знам как някой може да иска да изисква нещо от децата, да им се кара и т.н. По-добре приятелство и доверие, отколкото друго.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Fancy » 10 Юни 2016, 17:32

Пубертетът е достатъчно тежък и без такива усложнения като пиене и наркотици. Изпитание за родителите общо взето.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Snejna » 27 Юни 2016, 16:07

Fancy написа:Пубертетът е достатъчно тежък и без такива усложнения като пиене и наркотици. Изпитание за родителите общо взето.

Малко ми звучи, като да казваш, че един вид родителите вкарват алкохол и наркотици в преживяването пубертет, понеже така е по-правилно. :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот exotic » 27 Юни 2016, 17:28

Като се сетя аз какъв тежък пубертет изкарах, направо сега съжалявам майка ми и баща ми за това, през което са минали :oops: . Вечно сърдита, с не много подходяща компания, ужас. Колко скандали сме имали вкъщи, и забрани и какво ли не.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Lollipop » 28 Юни 2016, 11:30

exotic написа:Като се сетя аз какъв тежък пубертет изкарах, направо сега съжалявам майка ми и баща ми за това, през което са минали :oops: . Вечно сърдита, с не много подходяща компания, ужас. Колко скандали сме имали вкъщи, и забрани и какво ли не.

И аз бях пушилка през пубертета, макар че преди толкова години, сякаш не беше страшно, като сега и все пак имахме своите тежки моменти и спорове. Не знам сега пубертета на дъщеря ми, който предстои съвсем скоро, как ще го преживеем. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта