Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот M.Tasheva » 09 Окт 2014, 14:02

Мисля, че доста късно, но пък май успешно влизаме в тази възраст и особено започнах да се плаша, след като прочетох някои моди сред тийнейджърите, които в повечето случаи застрашават не само здравето, но и живота им!

Ако оставим това на страна и кажем, че той по принцип е спокойно момче и не би се забъркал в такива неща, то държанието му от време на време много ме плаши. :shock: Както го гледам спокоен и искам да се пошегувам с него, в един момент се засяга от казаното и тръгва да крещи и да се сърди :o когато не прави това, то е ето така
Teenager.jpg
Teenager.jpg (26.9 KiB) Прегледано 2290 пъти
ту телефона, ту компютъра :( Не зная дали трябва да му се сърдя за това му държание, дали трябва да го укорявам или пък да го оставя да прави каквото си иска и да чакам да му минат бесовете в един момент :?

Доста ми е обидно, че се държи така, но някак бих го преглътнала, ако зная, че е моментно! Мислих си, че пубертетът се е разминал съвсем на леко, тъй като той е на 15 години, но явно сега започва всичко :( Помогнете ми да се справя с лудия пубертет в къщата ми, тъй като ще полудея и аз скоро! Не зная как да реагирам на нищо случващото се! :!:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Мади Ранчева » 09 Окт 2014, 14:17

Какво да ти кажа, тъкмо единия излезе от пубертета, а влиза другия, но се свиква, не обръщай прекалено голямо внимание, в повечето случаи дори след това не се сещат какви глупости са ти говорили! По-добре е да наблюдаваш поведението му, при възможност да прочиташ и някой чатове с приятели, но не прекалявай и в никакъв случай гледай да не те хваща на местопрестъплението и да не се издаваш! Следвай него и интуицията си, както когато е бил бебе, почти същото е - не говорят, само реват :D
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Snejna » 25 Ное 2014, 11:46

Предстои този период у дома и хич не е лесно,честно да ви кажа, а при момичетата сякаш още по-тежко протича! Не знам какво бих правила и аз съм любопитна за още съвети, като помня аз колко лоша тийнейджърка бях, и имам спомен, че майка ми почти не ми обръщаше внимание и това също не ми харесваше. :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Дек 2014, 11:09

Ами пубертет, какво да ви кажа, радвайте се, че момчетата го изкарват по-леко от момичетата :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Kaya » 15 Дек 2014, 18:07

В наши дни все по-рано започва пубертета, още на 12-13 години може да очаквате включване от хормоните :mrgreen: :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Дек 2014, 11:40

Много е сложно, когато стане такова положението, дъщеря ми е същата - постоянно е на телефона или на компютъра, обяснявам ѝ, че трябва да положи усилия, за да я приемат в добра гимназия, от това зависи и бъдещето ѝ, но отказва да ме чуе! Кошмарна история ;))
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Lollipop » 16 Дек 2014, 12:56

Много са трудни сегашните деца, за съжаление. И с тези изкушения, които има все повече за младите става все по-трудно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Elica » 19 Дек 2014, 17:10

Това време не ми беше много далечно, опитайте се да имате разбиране към детето ви и към идеята, че расте, аз като помня моята майка колко глупаво се отнасяше то не бяха забрани не беше чудо, накрая дори избягах от нас :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот mix_twix » 19 Дек 2014, 17:58

Трябва да са гъвкави родителите и да се държат с децата си като с големи и да проявяват разбиране да не да го играят властно!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Помогнете ми! Кога започва пубертетът и как трябва да приемам държанието на детето си?

Мнениеот Pipilota » 21 Дек 2014, 09:35

то е ясно, че ще си мислиш, че детето ти е супер тъпо и ти прави на пук, но е по-вероятно да не е така. Много е важно да не го ограничавате това дете, като иска на купон да отива, сложете му час за прибиране, позволете му вкъщи да си пийне и да кани приятели, по-добре нещата да се случват пред вашите очи, нека си разбере пиянството и да види толкова ли е яко. :)) Трябва да сте отворени и се опитайте да го държите далеч от модите :|
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта