Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот miron » 24 Юни 2015, 14:23

Slavena написа:У нас ядем много сладко и аз и малкия, изобщо не го ограничавам, ат ова, че някой е решил да му донесе нещо само може да ме ласкае.

Много хубаво правите вие у вас..
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Lollipop » 25 Юни 2015, 10:37

Добре е да се контролират децата, но могат да се научат, че сладко е и плодът примерно. ;) Имам приятелка, която дава на дъщеря си по 4-5 сладоледа дневно, не знам защо го приема за нормално. Мен не ме притеснява количеството студено, а количеството боклуци, които изяжда, но всеки си знае.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот веселказасмяна » 30 Дек 2015, 16:28

Lollipop написа:Добре е да се контролират децата, но могат да се научат, че сладко е и плодът примерно. ;) Имам приятелка, която дава на дъщеря си по 4-5 сладоледа дневно, не знам защо го приема за нормално. Мен не ме притеснява количеството студено, а количеството боклуци, които изяжда, но всеки си знае.

Всичко е до възпитанието на вкуса, не, че самото дете си няма предпочитания, но въпреки това...
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот miron » 21 Апр 2016, 11:04

веселказасмяна написа:
Lollipop написа:Добре е да се контролират децата, но могат да се научат, че сладко е и плодът примерно. ;) Имам приятелка, която дава на дъщеря си по 4-5 сладоледа дневно, не знам защо го приема за нормално. Мен не ме притеснява количеството студено, а количеството боклуци, които изяжда, но всеки си знае.

Всичко е до възпитанието на вкуса, не, че самото дете си няма предпочитания, но въпреки това...

До някъде е така, до някъде не. :) Не може всичко да е въпрос на това, как си научен. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот klara » 21 Апр 2016, 12:02

Колкото по-рядко, толкова по-добре. Не съм за пълната забрана, защото забраненият плод е най-сладък и предизвиква обратния ефект.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Rali_hr » 13 Май 2016, 08:44

Lollipop написа:Добре е да се контролират децата, но могат да се научат, че сладко е и плодът примерно. ;) Имам приятелка, която дава на дъщеря си по 4-5 сладоледа дневно, не знам защо го приема за нормално. Мен не ме притеснява количеството студено, а количеството боклуци, които изяжда, но всеки си знае.

Затова като яде много сладолед трябва да яде домашен. Лятото по закон и у нас сладоледите са в огромни количества, но правя домашен. Вкусът не е много по-различен, но със сигурност е много по-качествен сладоледа, а и доста изгоден. :mrgreen:
А за сладкото, аз се опитвам да наложа някакви граници, но трудно. Малкия особено, много обича сладки неща, избягвам да му давам джобни, защото знам, че ще ги даде за такива боклуци. :mad:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот zagrijena » 13 Май 2016, 09:18

За съжаление май често си хапва и дитито, и ние. Винаги ни се прияжда и все гледам да има по някоя заделена кутия бонбони. Оправданието е да има като дойдат гости, но ние май ги изпреварваме :lol: . Гледам да са по-качествени бонбоните или шоколадите, но това едва ли е успокоение :mrgreen: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Kaya » 13 Юни 2016, 13:30

То ако ще се яде нещо сладко, най-добре да бъде качествен шоколад, отколкото да са сладки, близалки, бонбонки и подобни неща, които са си откровено оцветители и боклуци. У нас си хапваме рядко, никога не сме имали шкаф със сладки неща.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот mimeto90 » 13 Юни 2016, 17:06

Не купувам сладки неща, но бабите и дядовците развалят много режима. Като бяхме при тях през летните ваканции, винаги имаше към какво да посегнеш. Ако не купено, то домашни сладкиши.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Lollipop » 11 Юли 2016, 16:04

Rali_hr написа:
Lollipop написа:Добре е да се контролират децата, но могат да се научат, че сладко е и плодът примерно. ;) Имам приятелка, която дава на дъщеря си по 4-5 сладоледа дневно, не знам защо го приема за нормално. Мен не ме притеснява количеството студено, а количеството боклуци, които изяжда, но всеки си знае.

Затова като яде много сладолед трябва да яде домашен. Лятото по закон и у нас сладоледите са в огромни количества, но правя домашен. Вкусът не е много по-различен, но със сигурност е много по-качествен сладоледа, а и доста изгоден. :mrgreen:
А за сладкото, аз се опитвам да наложа някакви граници, но трудно. Малкия особено, много обича сладки неща, избягвам да му давам джобни, защото знам, че ще ги даде за такива боклуци. :mad:

те пак са със захар, но поне си права, че е ограничено максимално от смотани добавки.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта