Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот dejavu » 10 Окт 2014, 16:57

От едно известно време забелязвам как майките буквално тъпчат децата си със сладки изкушения, :!: на които разбира се няма как да устоиш, при положение, че ти се предлага и това насърчава!

Страшното е, че се започва от подобна възраст, а от там нататък се превръща навик яденето на сладки изкушения!
cake.jpg
cake.jpg (22.13 KiB) Прегледано 1994 пъти
Смятам, че би трябвало да се дават като изключителна награда :idea: и колкото повече ги ограничаваш, толкова повече да се стараеш да правиш здравословни сладкиши, които в един момент ще започнат да му харесват много повече, от колкото шоколадовите яйца, например! :!: :!:

Според вас, колко често е редно едно дете да яде сладки изкушения, без значение дали те са шоколадови, торти, пасти, желирани бонбони? :? Според мен, това е последното нещо, което е редно да припарва до ръцете на детето, поправете, ако съм в грешка!!! :? :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот red_eyes » 10 Окт 2014, 17:00

Не смятам, че е точно така, не можеш да лишиш едно дете от сладорийки, колкото и да ти се иска, вярно е, че може и да не са най-полезното нещо на света, но не може най-малкото докато съзрее, то да бъде до полата ти и ти да го наставляваш какво да яде и какво не!
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот borkova » 04 Ное 2014, 09:43

Много зависи от възрастта на детето и от неговия апетит към сладкиши, някои деца просто не харесват шоколадови лакомства и е ужасно, ако ги подучват родителите!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2014, 14:44

Не трябва да се ограничават,тип изобщо,но е добре да научим бабите когато идват на гости,вместо шоколад и вафли да носят плодове и домашна баница от нейните ръце. Не е нормално да се яде сладко всеки ден,особено купените неща,които са пълни с най-различни химически съединения и неща,които не можем да си представим как изглеждат.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2014, 11:36

borkova написа:Много зависи от възрастта на детето и от неговия апетит към сладкиши, някои деца просто не харесват шоколадови лакомства и е ужасно, ако ги подучват родителите!


То по принцип на всичко ние родителите ги научаваме :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2015, 11:12

Да и аз мисля, че ние родителите сме виновни за това, какво ядат децата. Мен лично много ме е яд, когато някой дойде да почерпи детето с нещо вредно, защо бе, защо?!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Kaya » 22 Юни 2015, 12:42

Зависи много какво съм давала преди това, предпочитам да го дам за десерт или между хранения, защото след хапване се предполага, че няма място в стомаха и за бисквити.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Mamacita » 24 Юни 2015, 10:19

Pipilota написа:Да и аз мисля, че ние родителите сме виновни за това, какво ядат децата. Мен лично много ме е яд, когато някой дойде да почерпи детето с нещо вредно, защо бе, защо?!

Ами защото нямат мозък в главата, как защо, дори не се замислят, че някой може и да е напраивил друг избор за детето си, да е решил, че тези джънкове не са наистина необходими :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Andrey » 24 Юни 2015, 11:00

Ай ся лошо няма, важен е и примера. Не може родителите да ядат вафли по цял ден, а те после от друга страна да не дават нищо не децата си, децата виждат и приемат примера.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Slavena » 24 Юни 2015, 14:02

У нас ядем много сладко и аз и малкия, изобщо не го ограничавам, ат ова, че някой е решил да му донесе нещо само може да ме ласкае.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта