Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот Snejna » 13 Авг 2015, 11:53

Сама не бера, но баща ми е гъбар. От дете у нас ядем само диви гъби и не сме имали проблеми. Но и аз като останалите не ям от друг човек гъби, доверявам се само на преценката на баща ми, който е доказал с времето, че наистина разбира от гъби!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот luchia@marco » 17 Авг 2015, 15:09

Snejna написа:Сама не бера, но баща ми е гъбар. От дете у нас ядем само диви гъби и не сме имали проблеми. Но и аз като останалите не ям от друг човек гъби, доверявам се само на преценката на баща ми, който е доказал с времето, че наистина разбира от гъби!

Явно не само си разбира, ами и се интересувам, понеже сезон през сезон излизат двойници на добре познатите ни, браво на човека! ;)
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот dinkog » 05 Окт 2015, 15:06

Всички гъби са ядливи, някои само по веднъж. На това се осланям и внимавам много с избора си и затова предпочитам гъби от магазина, не ми се рискува, заради едното ядене.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот радо » 05 Окт 2015, 16:48

dinkog написа:Всички гъби са ядливи, някои само по веднъж. На това се осланям и внимавам много с избора си и затова предпочитам гъби от магазина, не ми се рискува, заради едното ядене.

Като цяло не разбирам защо и какво удоволствие изпитват хората от това да ходят за гъби, в които не виждат нищо сигурно... Адреналина ли си вдигат, какво правят, не мога да проумея, по-добре с бънджи да скачат като им се приядат странни гъби :lol: :lol:
радо
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Сеп 2015, 12:43

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот silver933 » 06 Окт 2015, 09:21

радо написа:
dinkog написа:Всички гъби са ядливи, някои само по веднъж. На това се осланям и внимавам много с избора си и затова предпочитам гъби от магазина, не ми се рискува, заради едното ядене.

Като цяло не разбирам защо и какво удоволствие изпитват хората от това да ходят за гъби, в които не виждат нищо сигурно... Адреналина ли си вдигат, какво правят, не мога да проумея, по-добре с бънджи да скачат като им се приядат странни гъби :lol: :lol:

Определено е по-безопасно да се скочи с бънджи или с парашут, отколкото ей така да се ядат гъби за кефа :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот Harmony » 06 Окт 2015, 11:01

silver933 написа:
радо написа:
dinkog написа:Всички гъби са ядливи, някои само по веднъж. На това се осланям и внимавам много с избора си и затова предпочитам гъби от магазина, не ми се рискува, заради едното ядене.

Като цяло не разбирам защо и какво удоволствие изпитват хората от това да ходят за гъби, в които не виждат нищо сигурно... Адреналина ли си вдигат, какво правят, не мога да проумея, по-добре с бънджи да скачат като им се приядат странни гъби :lol: :lol:

Определено е по-безопасно да се скочи с бънджи или с парашут, отколкото ей така да се ядат гъби за кефа :lol:

Да, трябва си солидна информираност и умения, които не зная дали си струват риска, дали има хора, които с това се занимават основно, ако все още има, то предполагам ще са възрастни, а както през година или две излизат двойници на някои от най-често срещаните... не знам кой луд опитва...
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот S_Milenska » 09 Мар 2016, 11:16

Бях много учудена, когато в една фейсбук група една жена беше постнала снимка на какви гъби и питаше дали са ядливи! Щях да падна, Отдолу хората я съветваха спокойно да си хапне. Никога не бих рискувала за едните гъби, вярно, че са уникално вкусна храна, но наистина някои се ядат само по веднъж и за последно. Пазара е достатъчно разнообразен с различни видове гъби, че да се налага да поемаме такива рискове за здравето си. На мен ми се е случвало след печурки всички да сме натръшкани с болки в стомаха, какво остава с дива гъба, за която дори не съм сигурна.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот irka » 12 Мар 2016, 14:44

Цялото ни семейство сме гъбари и берем само 2-3 вида, които си знаем. И най-малкото съмнение да имаме, не пипаме. Някой питаше какво толкова удоволствие носи ходенето за гъби. Ами има, човек като не е опитал, няма как да разбере. Като тръгнете с такъв, който познава гъбите, после поне няма да ви е страх да ядете :mrgreen:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот S_Milenska » 01 Апр 2016, 14:47

irka написа:Цялото ни семейство сме гъбари и берем само 2-3 вида, които си знаем. И най-малкото съмнение да имаме, не пипаме. Някой питаше какво толкова удоволствие носи ходенето за гъби. Ами има, човек като не е опитал, няма как да разбере. Като тръгнете с такъв, който познава гъбите, после поне няма да ви е страх да ядете :mrgreen:

Рисковано е, какво може да се "разбере"? Не е голяма тръпка да режеш гъби с ножче.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот pavleta » 04 Апр 2016, 11:23

Не всеки път ти е необходима тръпка :grin: . Да си сред природата и да си спокоен също не е лошо. А пък да си осигуриш и част от храната е бонус :grin: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron