Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот Malina » 04 Апр 2016, 13:56

И аз смятам, че е огромен риск, но определено тези гъби, набрани от гората да адски вкусни. Бих се доверила на човек, който се е доказал като гъбар, и то само ако е личен мой близък. Иначе не вярвам на почерпки в приятели с думите "абе баща му е гъбар от години, ние до сега да сме умряли ..." и т.н. :) Предпочитам да не се доверявам!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот balsam » 05 Апр 2016, 18:31

Доста случаи има всяка година "опитни" гъбари да влязат в болница. Тази още не се е чуло, но не означава, че няма :sad: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот tinkerbell » 14 Апр 2016, 11:13

Никога не съм консумирала гъби, които да не са от магазина. За бране и през ум не ми е минавало. Имам възрастен комшия, който е запален планинар и покрай това не се страхува сам да бере. От него съм чувала разкази за случки и как, въпреки познанията, дори и опитни хора бъркат.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот Snejna » 14 Апр 2016, 11:27

tinkerbell написа:Никога не съм консумирала гъби, които да не са от магазина. За бране и през ум не ми е минавало. Имам възрастен комшия, който е запален планинар и покрай това не се страхува сам да бере. От него съм чувала разкази за случки и как, въпреки познанията, дори и опитни хора бъркат.

То това е, че когато вече се вземат много на сериозно много често се правят грешки, а те често са фатални.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот mamina » 14 Апр 2016, 12:15

Винаги трябва да имаш едно наум при брането на гъби. Дори и да не е отровна, гъбата пак може да ти донесе неприятности и неразположение. Опитен гъбар ми е казвал, че те поемат вредните вещества затова и зависи къде растат. Най-сигурно си е от магазина, но пък много са скъпи :-| . Хората гледат да минават по-евтинко, ако може и за без пари.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Май 2017, 17:15

mamina написа:Винаги трябва да имаш едно наум при брането на гъби. Дори и да не е отровна, гъбата пак може да ти донесе неприятности и неразположение. Опитен гъбар ми е казвал, че те поемат вредните вещества затова и зависи къде растат. Най-сигурно си е от магазина, но пък много са скъпи :-| . Хората гледат да минават по-евтинко, ако може и за без пари.

Не са чак толкова скъпи, а и са си деликатес. Има много хора, които продават собствено производство, без да имат оскъпяване от големите вериги. Търсене трябва и може да се намерят мнго неща.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот viviann » 09 Ное 2018, 16:21

Не смея. В близкия магазин е лесно и безопасно (принципно поне :mrgreen: )
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Предишна

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта