Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот S_Milenska » 06 Яну 2015, 12:46

Аз сега мисля да си взема лимец и да изпробвам какъв вкус ще има, а итака или иначе никога не съм опитвала лимец.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Elica » 23 Фев 2015, 20:47

а как точно се прави изобщо хляб с лимец, а не само от лимец? :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Malina » 23 Фев 2015, 21:05

Elica написа:а как точно се прави изобщо хляб с лимец, а не само от лимец? :roll:

Много е вкусен! Може да слагаш лимец заедно с овесени трици, бяло или черно брашно :)))
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Pipilota » 24 Мар 2015, 10:46

Може да се направи и само от лимец хляб, но става малко по-слегнал, а не бухнал, добре де, определено не бухва много, да не кажа хич. :) Рецептата ми е много лесна: 3ч. брашно от лимец, 1.5ч. вода, половин кубче мая, щипка сол и захар. :)) И накрая можеш да поръсиш със семки и дори да си наръсиш още някви неща вътре - разни семки.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Malina » 24 Мар 2015, 12:43

Pipilota написа:Може да се направи и само от лимец хляб, но става малко по-слегнал, а не бухнал, добре де, определено не бухва много, да не кажа хич. :) Рецептата ми е много лесна: 3ч. брашно от лимец, 1.5ч. вода, половин кубче мая, щипка сол и захар. :)) И накрая можеш да поръсиш със семки и дори да си наръсиш още някви неща вътре - разни семки.
А как е на вкус? Ако му се сложат повече семена дали ще стане добре или обратното?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот qwerryyy » 24 Мар 2015, 13:10

Ще пробвам да си направя такъв хляб, изобщо домашния хляб е далеч по-добър вариант от хляба, който го има по магазините, дори и да не е само от лимец ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Мар 2015, 14:33

Според мен ще станеее, супер слегнат този хляб! Но на вкус не мога да кажа какво ще е, бих пробвала. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот fliorza@mail.bg » 21 Юли 2015, 22:40

Правя си от време на време хляб от лимец! Това брашно е пълнозърнесто и хляба не става пухкав като от бяло брашно, но е много здравословен и засища! По добре е да се прави с квас! На става и с мая. Замесва се като обикновенния хляб, втасва и се пече, но не се надига много.
fliorza@mail.bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2015, 22:32

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот miron » 22 Юли 2015, 09:27

fliorza@mail.bg написа:Правя си от време на време хляб от лимец! Това брашно е пълнозърнесто и хляба не става пухкав като от бяло брашно, но е много здравословен и засища! По добре е да се прави с квас! На става и с мая. Замесва се като обикновенния хляб, втасва и се пече, но не се надига много.

Обясни моля ти се как точно се прави, отделно освен с лимец какво друго брашно се слага? :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот gomez123 » 22 Юли 2015, 11:40

miron написа:
fliorza@mail.bg написа:Правя си от време на време хляб от лимец! Това брашно е пълнозърнесто и хляба не става пухкав като от бяло брашно, но е много здравословен и засища! По добре е да се прави с квас! На става и с мая. Замесва се като обикновенния хляб, втасва и се пече, но не се надига много.

Обясни моля ти се как точно се прави, отделно освен с лимец какво друго брашно се слага? :)

Всъщност задължително ли е да се слага и друго брашно или може и само с такова от лимец и какъв вкус има? :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта