Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Pipilota » 28 Юли 2015, 11:09

Хаха става въпрос за квас за такъв хляб.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Nightmare » 28 Юли 2015, 11:40

Виждала съм квас по био магазините от различни неща, но не зная как се приготвя, на мен ми прилича на брашно, но предполагам се оставя с вода, за да се задействат бактериите, но цената за 100 гр беше от сорта на 5 лева, което предполагам стига за доста време, като се има предвид колко често правя и домашен хляб
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Pipilota » 28 Юли 2015, 12:26

Nightmare написа:Виждала съм квас по био магазините от различни неща, но не зная как се приготвя, на мен ми прилича на брашно, но предполагам се оставя с вода, за да се задействат бактериите, но цената за 100 гр беше от сорта на 5 лева, което предполагам стига за доста време, като се има предвид колко често правя и домашен хляб

ха, това е супер, то стига да си вземеш веднъж да имаш и да го активираш, след това може да се захранва, ще потърся,много искам да си направя хляб с квас, а се притеснявам много от кваса. Като се прибрем от морето това ще ми е първата работа! :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Lollipop » 05 Окт 2015, 12:09

Не съм пробвала , но определено искам да направя хляб, който да е здравословен и да си хапвам филийка - две на ден с чиста съвест, приемам абсолютно всякакви идеи! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот borkova » 05 Окт 2015, 13:06

Lollipop написа:Не съм пробвала , но определено искам да направя хляб, който да е здравословен и да си хапвам филийка - две на ден с чиста съвест, приемам абсолютно всякакви идеи! :)

Аз съм опитвала хляб с квас и беше адски вкусен и плътен, много много ми хареса, но не смятам за необходимо да си правиш сам при положение, че продават по пекарните много качествен и вкусен такъв :idea:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Kremiliya » 03 Ное 2015, 15:20

Продават ли, аз не съм виждала подобен хляб. :roll: Надявам се, че може да се намери, с радост бих си хапнала!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Malina » 20 Ное 2015, 13:35

Kremiliya написа:Продават ли, аз не съм виждала подобен хляб. :roll: Надявам се, че може да се намери, с радост бих си хапнала!

Можеш да си направиш сама или до колкото знам, от парче такъв хляб, просто трябва да активираш кваса с нова вода, ново брашно и така. ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Mon_ton » 07 Дек 2015, 12:59

Онзи ден направих питки от лимец, содени, но бяха с кисело мляко. :) Но се чудя, май не е удачно да се ползва кисело мляко и сода в правенето на хляб, може би квас е по-добре. ..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Snejna » 07 Дек 2015, 13:39

Mon_ton написа:Онзи ден направих питки от лимец, содени, но бяха с кисело мляко. :) Но се чудя, май не е удачно да се ползва кисело мляко и сода в правенето на хляб, може би квас е по-добре. ..

По-добре махни това кисело мляко, не мисля, че е удачно да се използва за хляб. :) Пробвай с друго! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот MollyDolly » 07 Дек 2015, 15:02

Snejna написа:
Mon_ton написа:Онзи ден направих питки от лимец, содени, но бяха с кисело мляко. :) Но се чудя, май не е удачно да се ползва кисело мляко и сода в правенето на хляб, може би квас е по-добре. ..

По-добре махни това кисело мляко, не мисля, че е удачно да се използва за хляб. :) Пробвай с друго! :)

Това са коренно различни методи за направата на хляб и изцяло зависят от твоите предпочитания, какъво ти се яде, иначе е нормално да се сложи, освен ако Mon_ton не е в строг пост, и кисело мляко, за да може содата да бъде активирана.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта