Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Kaya » 21 Дек 2015, 15:27

С лимон и оцет пак може да бъде активирана, но ако е хляба със сода и аз го предпочитам с кисело мляко, защото става по-хубав и по=пухкав. :) Но само от лимец не знам до колко това би имало ефект.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот mangusta » 22 Дек 2015, 11:59

Kaya написа:С лимон и оцет пак може да бъде активирана, но ако е хляба със сода и аз го предпочитам с кисело мляко, защото става по-хубав и по=пухкав. :) Но само от лимец не знам до колко това би имало ефект.

предполагам само, че дозата би могла да се различава по нещо, иначе всичко си е същото... но щом ще е само с лимец е добре да бъде с квас, а не с мая или сода :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Mon_ton » 12 Яну 2016, 14:27

Лимеца е много полезен, за си правя такива питки, само с лимец, но са с кисело мляко, стават вкусни :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот kauda » 12 Яну 2016, 17:08

Mon_ton написа:Лимеца е много полезен, за си правя такива питки, само с лимец, но са с кисело мляко, стават вкусни :)

ОПределено с квас е по-добър вариант, ама не мисля, че ще е голям проблем, ако се използва и мая ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот kalinka-kuku » 06 Мар 2016, 12:01

Сега се чудя за варианти за здравословен хляб, дали наистина има как да се случи и да се направи?? :/ Помагайте! :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот pavleta » 07 Мар 2016, 10:08

Става хубав, не бухва толкова като другите хлябове от стандартно брашно, въпреки че ползвах мая. Но беше много вкусен. Сложих освен маята сол, захар и олио и си го замесих на ръка.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Локумът » 16 Авг 2016, 10:16

Като съм опитвал хляб от лимец е много ронлив, като е домашен пак ли е такъв? Примерно хлябът на Вита, пълнозърнестия ми харесва като текстура, но тоя от лимец много сух и много ронлив. Такъв ли е?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот qwerryyy » 16 Авг 2016, 11:31

Локумът написа:Като съм опитвал хляб от лимец е много ронлив, като е домашен пак ли е такъв? Примерно хлябът на Вита, пълнозърнестия ми харесва като текстура, но тоя от лимец много сух и много ронлив. Такъв ли е?
Взимала съм от пекарна и е точно такъв вид, какъвто го описваш, на мен лично не ми хареса и аз също бих предпочела да е по-спластен. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот gabinka_80 » 29 Апр 2017, 10:41

Става, но и на мен не михаресва, предпочитам да добавя и друго брашно. Само с лимец ми е много ронлив, но пък е с най-ниско % съдържание на глутен, което го прави супер предпочитан за хората, които искат да намалят глутена.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Възможно ли е да се направи хляб изцяло от лимец и как е на вкус?

Мнениеот Mon_ton » 22 Май 2017, 14:13

Така е лимеца е страхотна култура, а и отгоре на всичкото и ниското съдържание на глутен е за предпочитане от много хора, които искат да ограничат консумацията на глутен.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта