Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Pipilota » 14 Фев 2015, 10:50

Slavena написа:Досега да бях извадила сливиците на детето ми ако прави ангини ден през ден, нямате ли лекар който да ви обясни кое е правилно и кое не/

Сливиците са много важна част и хич не е редно да се вадят туко така, само ако лекар твърди, че е неизбежно и пак трябва да се пробва с добро, ама лесно се лишавате вие от органите си! :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Lollipop » 22 Фев 2015, 12:20

Сигурни ли сте, че наистина детето кара ангини? Много е гадно, компресът с извара върши чудеса обаче :))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Mon_ton » 13 Фев 2017, 16:20

Lollipop написа:Сигурни ли сте, че наистина детето кара ангини? Много е гадно, компресът с извара върши чудеса обаче :))

И аз съм за компреса с извара, чувала съм, че има някакъв, който се прави с бъзови корени. който се прави и с по-голяма продължителност, дори и след премахването на симптомите, за да бъде превенция.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот analizatorka » 14 Фев 2017, 15:25

Честите ангини не са ли признак за срив в имунната система? Май от там трябва да се започне.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Guppy » 13 Мар 2017, 17:00

Компрес с извара помага много, аз само с него лекувам децата, даже не ги карам да пият антибиотици, изварата и това е, за 3 дена минава всичко.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Lili_pili » 16 Мар 2017, 16:12

Лимоновия сок е антибактериалени също добре действа, гаргара със сол, обтриване на сливиците със сода.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Notification » 03 Апр 2018, 14:32

Спрях алкохола и цигарите и заболяванията ми рязко спаднаха, преди бях болен всеки месец, сега вече не ме ловят толкова болестите. Почнах и да внимавам как се храня и станах още по-здрав, лесно е. До скоро мислих да си махам сливиците, всеки месец гнойна ангина и 40 градуса температура..
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Rali_hr » 12 Юни 2018, 10:00

Нищо не може да предотврати изцяало някое заболяване , но може да се прави превенция. Наиситна е важно да се грижим за гърлото си и пушенето, приемането на твърде много алкохол, газираното, вредната храна като цяло понижава имунитета.
Хранете се по-добре и пийте повече вода с лимон и джинджифил, те са противовъзпалителни и ще пазят гърлото от бактериите.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта