Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот M.Tasheva » 17 Окт 2014, 16:48

Зиме, лете, гърлото на моето дете не го интересува сезон и ангини караме непрекъснато :(

Пием какви ли не имуностимуланти, които са подходящи за нейната възраст и положението ни не се променя, редуваме ангина с гнойна ангина.
Понеже си имаме пръчица,като тази,
tonsillitis.jpg
tonsillitis.jpg (34.08 KiB) Прегледано 3029 пъти
с които проверяваме как е гърлото и тя се научи като я заболи да идва направо с нея при мен, та като я видя с тази пръчица, ми причернява :( :(

Вече се отказах да купувам антибиотици или го правя в момент, когато виждам, че нямаме друг изход да се справим! :| Е пак съм в безизходица, отново е със зачервено гърло и не зная дали няма да направи гнойна ангина, :( затова искам съвет как да направя така, че въобще да не се стига до там, съответно и до антибиотици! :cry:

Надявам се, че има начин за предотвратяване на честите ангини и лесни и бързи начини за лекуването им :!: все се надявах, че е период, но за съжаление продължава прекалено дълго! :|
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот MollyDolly » 17 Окт 2014, 16:53

За момента можеш да опиташ в малко вода да сложиш 1 ч.л. сол, щипка сода и 3 капки йод и да правите гаргара на всеки половин час, ако не се успокои смятам, че рецептата, която се е показала по-долу с кимиона ще свърши перфектна работа, въпреки че играе в нея и алкохол!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот yonko » 17 Окт 2014, 22:17

Пробвали ли сте лечение с хомеопатия? Говоря за истинско задълбочено лечение, а не хаотично приемане на хомеопатични медикаменти.
В едната от темите питахте за Шуслеровите соли. Те също могат да Ви помогнат както за профилактика, така и за терапия още в началото на заболяването.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот S_Milenska » 28 Ное 2014, 11:43

Какво да ви кажа, аз пък толкова лекове знам за ангини, не знам дали ще ми хванете вяра, разбира се :) Всичко, което съм правила е с компреси - израва, ракия и черен пипер, корени от бъз с маслини. Да ви кажа всичко действа, аз себе си и детето само така лекувам от гърло, никога не сме пили антибиотик за гърлобол :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Mon_ton » 08 Дек 2014, 16:01

S_Milenska написа:Какво да ви кажа, аз пък толкова лекове знам за ангини, не знам дали ще ми хванете вяра, разбира се :) Всичко, което съм правила е с компреси - израва, ракия и черен пипер, корени от бъз с маслини. Да ви кажа всичко действа, аз себе си и детето само така лекувам от гърло, никога не сме пили антибиотик за гърлобол :)


Какво е това за бъз и маслини? :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Kaya » 08 Яну 2015, 22:32

Mon_ton написа:
S_Milenska написа:Какво да ви кажа, аз пък толкова лекове знам за ангини, не знам дали ще ми хванете вяра, разбира се :) Всичко, което съм правила е с компреси - израва, ракия и черен пипер, корени от бъз с маслини. Да ви кажа всичко действа, аз себе си и детето само така лекувам от гърло, никога не сме пили антибиотик за гърлобол :)


Какво е това за бъз и маслини? :shock:

Аз също съм любопитна за бъза и маслините, компрес ли се прави или се пие, другите начини съм ги чувала, но този е нов и за мен. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Kremiliya » 09 Фев 2015, 15:14

Подсилването на имунитета е най-важно като превенция на всяко заболяване, каквото и да си говорим :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот silver933 » 10 Фев 2015, 12:41

Пазете на децата си устите! студеният въздух е много лош избор за болно и чувствително гърло, аз като малък бях вечно с гнойна ангина, майка ми се връзваше с разни компреси, но гърлото ми винаги беше червено, започнах да се пазя повече, внимавах със студения въздух и лукчета по-честичко смучех :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Snejna » 10 Фев 2015, 14:26

Истината е, че комрепса с извара много помага, така или иначе преглъщането на каквото и да е било е невъзможно и адски болезнено, а обтриването със сода може да е толкова опасно, че да си навлечете страшни последствия!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да лекувам честите ангини? А дали мога да ги предотвратя изцяло?

Мнениеот Slavena » 13 Фев 2015, 17:29

Досега да бях извадила сливиците на детето ми ако прави ангини ден през ден, нямате ли лекар който да ви обясни кое е правилно и кое не/
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта