Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот Kaya » 20 Окт 2015, 09:19

Не мисля, че е много логично да се търсят причини за здравословни проблеми, издаващи се с бръчките, или друго. Има предостатъчно начини да се намери това и т.н. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот balsam » 26 Фев 2016, 12:44

Това е малко прекалено :mrgreen: ! Ако имам бръчки само около очите, което е нормално за възрастта ми, от какво ли съм болна? :mrgreen:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот Anka » 07 Апр 2017, 12:59

Ако човек търси обяснения от какво е болен за всяка промяна в тялото си, със сигурност, освен хипохондрията, може и друго да го удари. Малко по-ведро гледайте и се радвайте на живота и навсяка бръчка, изобщо, че сте стигнали до там си е повод за радост.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот m0n4eto » 07 Апр 2017, 15:02

и според мен е прекалено вглеждане в подробностите да търсим по бръчките болести. Но друг е въпросът колко са неприятни - направо ненавиждам всякакви мимически линии и бръчки, някои хора си ги харесват и казват, че това би било доказателство, че си живял. Абе аз нека съм живяла, ама да съм си красива и опъната. :grin: Ще се боря винаги с тези гадове аз, именно за това напредват медицинските технологии, за да са ми на помощ.. :smile:
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот Pipilota » 07 Апр 2017, 15:27

Според мен на някои хора си им отиват бръчиците, ако са малки и само като нюанс, може би аз харесвам повече несъвършенствата, ако някоя жена е твърде опъната за годините си, на мен ми е по-скоро антипатично, но както се казва, хора всякакви и това не е повод за да се сочат другите.
По повод, дали ще издават проблеми със здравето, може би, ако са между очите, сочещи присвиване от болки в стомаха, може да се обърне внимание. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот svetlozara » 19 Юли 2017, 10:02

Не е възможно, всеки човек прави различни гримаси, някои хора правят повече мимики и жестове, нормално е тяхната кожа да се сбръчка по-бързо. А и не е само това, самата кожа и нейното състояние също е много важно, по-сухата кожа се сбръчква по-лесно, отколкото мазната. А всичко това не е задължително да е обвързано с някакаво здравословно състояние.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот nefertiti » 20 Юли 2017, 20:13

Абе най-важното е да не им се даваме на бръчките и това е. Каквато и кожа да имаме, решения срещу остаряването има, стига човек да има мотивация. За здравословни проблеми не знам дали издават, ама не е приятно да те мислят за по-възрастен или да се вгледат в някоя твоя бръчка.. бръчките издават по-скоро че донякъде не си се грижил за себе си.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот skyfly » 21 Юли 2017, 09:05

Защо да издават, че не си се грижил за себе си? Някои хора нямат потребност да си изправят бръчките, намират го за ненужно и аз не смятам, че това е начин да се покаже грижата засебе си или не. На мен естетичната дерматология ми е чужда и не бих се възползвала от нито една оферта за изпъване на лицето. Нека да стоя грозна според някои. Но като виждам колко познати имам минали какви ли не процедури, фъфлят от уголемяването на устните си, не могат да направят една мимика с лицето си. Не ми трябва това.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот nefertiti » 21 Юли 2017, 23:12

Ако човек има леки мимически бръчки разбирам да не му пука толкова, ама някои хора много се сбръчкват с годините - ако някоя дама има торбички под очите, тъмни кръгове, пачи крак и гневна бръчка - не вярвам да се чувства добре в кожата си. :roll: Много застаряват тези неща, а като си представиш колко по-добре би изглеждала една жена без тях.. Според мен най-важното нещо е мярката и границата! Трябва да се поддържаме, но всичко да е естетически издържано и да не е смешно, както казваш - като при твоите познати.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Склонни ли сте да вярвате, че бръчките ни могат да издадат здравословни проблеми?

Мнениеот Lollipop » 24 Юли 2017, 10:51

Аз съм на първо място за това всеки да следва своите пориви на тялото. Тук има доста момичета привърженички на естетичната дерматология, което е повече от прекрасно, чеимат желание да се грижат за тялото си. Има и обратния лагер, такива, които не полагат грижи и все пак се чувстват добре и се харесват. Това е най-важното. Никой друг не може да каже кое е красиво и кое е грозно, а и не е работа на другия. Нека всеки сам да определя как се харесва и да го прави за себе си. :heartbeating:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron