Как и с какво бършете прозорците си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот веселказасмяна » 20 Окт 2014, 15:05

Когато стане време за бърсане на прозорци се изприщвам, направо ми призлява :evil: :evil: :evil: :evil: това е може би единственото домакинско задължение, което върша толкова трудно, че се случва 2 пъти в годината :oops: :D

Чудя се какви начини да измисля за бърсане на прозорци само и само да не правя такива пози,
cleaning window.jpg
cleaning window.jpg (56.23 KiB) Прегледано 3610 пъти
особено когато бърша от външната страна :x

Вече не зная как и с какво да бърша прозорците, мислих си да взема такава бърсалка,
cleaning window2.jpg
cleaning window2.jpg (23.49 KiB) Прегледано 3610 пъти
но не зная колко успешно може да се избърше прозорец с това и как да направя пяна :roll: Можете ли да ми дадете съвети с какво да бърша прозорците и как, тъй като имаме доста и все големи вкъщи и абсолютно винаги стават на облаци :(
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот ramimni » 20 Окт 2014, 15:11

Използвам само вода и оцет, това е достатъчно да стават чисти бързо и без много търкане. Вкъщи само щорите ме морят, тъй като са от алуминиевите и събират доста прахоляк и няма как да ги изчистя, освен ако не ги бърша една по една, :( но пак така с вода и оцет. ;)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот xrisy_vd » 21 Окт 2014, 13:01

От преди знам, че старите прозорци се лъскат добре с вода и оцет и се търкат с вестници. Тези на дограмата се оказаха съвсем различни. Бяха ме посъветвали да не използвам препарати за тях, били се разваляли, чудех се какво им е различното... В интерес на истината първо си купих бърсалка с дунапрен и гума, беше лесно използвах препарат за стъкла и вода. От две години имам нов метод за чистене на прозорци. Първо ги минавам само с вода да махна праха, подсушавам с една гидория (попивателна кърпа) и накрая ги минавам с влажна микрофибърна кърпа. Детето постоянно минава и лепи целувки и ръце по прозорците и аз пак с микрофибърната кърпа. Като цяло с нея чистя всичко, случих на такава, която не пуска влакна, накупих си няколко. :) Сега ще излезе, че ги прехвалвам тези кърпи, но наистина вършат работа, пръснала съм ги навсякъде- в колата, една за прах, една за банята, една за екраните на телевизорите и лап- топа. :D
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот MollyDolly » 21 Окт 2014, 15:18

И аз с вестниците имам голям проблем по дограмата, не че имам идея какво може да се развали на прозореца, но спрях да ги ползвам по други съображения. Дограмата ни е бяла и от вестниците остава ужасно мастило и другата причина е, че просто не купуваме вестници, преди използвах някакви кофти списания от тези, които оставят по пощите - ефекта беше ужасен.
Купих си и такава бърсалка с гума отзад, но и от нея не останах доволна, само замазва стъклата, не е като професионалните, с които чистят витрините, например и на микрофибърна не съм случила още, затова кажете какви са тези, които ползвате вие!!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот xrisy_vd » 22 Окт 2014, 08:43

Моите кърпи ги купих от авто раздела на Пикадили, те са за коли. Материята е гладка и мека, не са като онези, които наподобяват хавлиена кърпа или велур. Ако ги намеря някъде другаде ще се похваля, че в нашия Пикадили ги изкупих :D Преди като си купувах чистачка за стъклата, от тези с гумата разбрах, че е много важно гумата да е абсолютно права, иначе стават черти по стъклата и файда няма.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот sofi_black » 22 Окт 2014, 11:18

xrisy_vd написа:Моите кърпи ги купих от авто раздела на Пикадили, те са за коли. Материята е гладка и мека, не са като онези, които наподобяват хавлиена кърпа или велур. Ако ги намеря някъде другаде ще се похваля, че в нашия Пикадили ги изкупих :D Преди като си купувах чистачка за стъклата, от тези с гумата разбрах, че е много важно гумата да е абсолютно права, иначе стават черти по стъклата и файда няма.

Ее, много благодаря, близо до офиса има Пикадили в обедната почивка непременно ще отскоча, че и мен ме чака тази мисия - бърсането на прозорци с елементи на акробатика :D идния уикенд, ама като гледам как го дават да вали, може и да се отложи :D
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот kokorcha » 24 Окт 2014, 12:26

Аз със обикновенна гидория и качествен препарат!
kokorcha
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Окт 2014, 11:55

Re: Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот donni » 24 Окт 2014, 14:49

Е, как така с гидория, нали остават мокри петна, с какво забърсваш след това отгоре :?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот Гълъбина_55 » 27 Апр 2018, 17:17

Ако са много мръсни, ги почиствам с препарат. Иначе използвам само миркрофибърна кърпа. И нищо друго. Много съм доволна от нея, защото почиства лесно и не оставя следи по прозорците.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Как и с какво бършете прозорците си?

Мнениеот Frac » 27 Апр 2018, 17:21

С препарат и кърпа. Ако нбе ме мързи, използвам вестници, става по-добре.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта