От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот M.Tasheva » 21 Окт 2014, 14:35

От три месеца ходя на йога след работа в един клуб. Много съм доволна, след това се чувствам перфектно!

Събота и неделя, когато нямаме йога, правя някои от упражненията вкъщи и сме страшно забавна гледка с дъщеря ми :lol: :lol: нещо такова
yoga.jpg
yoga.jpg (45.82 KiB) Прегледано 1203 пъти
като от време на време и синът ми се включва, но доста по-рядко!
Питах в клуба, където ходя, дали има курс по йога за деца, оказа се, че няма, :( но ми се иска да запиша и дъщеря ми. Все още не съм сигурна дали е подходящо и от каква възраст да правим йога упражнения и кои от тях са добри за дете :?

От друга страна се притеснявам да я заведа на йога за деца, тъй като тя е доста приказлива и не зная дали няма да създава проблеми с това :oops: Надявам се някой, който е записал малчугана си на йога да ме светне от каква възраст е подходящо да запиша детето на курс по йога :? или поне кои упражнения са подходящи за деца, та да ги правим вкъщи :roll:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот dejavu » 21 Окт 2014, 14:40

Не смятам, че има долна граница за възрастта, нито горна, така че няма проблем да прави с теб, съмнявам се, че правите супер сложни неща на курсовете, а и в Хата йога като цяло няма сложнотии, но трябва да се знае, че се спира до там където започне да боли, по-нататък няма смисъл :!:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот lini_leni » 07 Ное 2014, 16:28

Смятам, че няма определена възраст, в която децата не могат да ходят на йога. Понеже ставичките им са много меки, без проблем ще могат да направят всички упражнения, разбира се стига да им е приятно ;) така, че без значение дали вкъщи или с теб може, според мен да прави упражнения, така ще може и от малко да развие добра координация и чувство за баланс ;)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот Kremiliya » 26 Ное 2014, 14:58

Разбира се, че само в някой детски клуб, защото все пак те там са по-наясно с кои упражнения е добре да се почне в детска възраст, аз не бих рискувала много у нас.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот Krum » 08 Яну 2015, 15:55

ми от всяка възраст би следвало да се случи, все пак това са упражнения, които не би следвало да натоварват децата никак.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Яну 2015, 18:11

Не би ми дошло на ум да правя йога с детето... :shock:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот mix_twix » 15 Яну 2015, 17:45

Йогата е лек спорт така че може да си правите упражнения с децата още от първите месеци след раждането им .
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот Elica » 21 Яну 2015, 16:17

Сладурчетата могат от малки да правят упражнения, те са достатъчно гъвкави, дори може да сте сигурни, че в някои упражнения ще се справят по-добре от вас :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот black » 24 Авг 2016, 15:31

Още от бебешка възраст трябва да им се правят упражнения на малчуганите, може да минат за йога :smile: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: От каква възраст е подходящо да правим йога упражнения с децата?

Мнениеот Ива Тодорова » 21 Май 2019, 11:34

Доколкото знам, от 4-5 годишна възраст няма проблем вече. Йогата е страхотна, особено за притеснителни деца или точно обратното - за деца, които не могат да се успокоят и съсредоточат.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта