Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Ное 2016, 17:22

Хубаво би било да пестим, да плаащме малки сметки, но как хем да се къпем ежедневно, хем да пестим вода? :mrgreen: за съжаление има места по света, където водата не стига, това е факт, но може би е крайно време да се помисли по-радикално за използвнаето на водата за пускането на тоалетната и т.н. това може да не се случва с питйена вода.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот klara » 07 Ное 2016, 11:37

Когато спрат водата разбирам колко сме разглезени и колко хабим. Тогава с малко гледаме по най-практичния и бързия начин да се оправим. Но като я пуснат, все едно нищо не е било.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Snejna » 08 Ное 2016, 16:09

Когато я няма водата някои правят големи драми, аз не съм от тях, ще дойде. Използвам някоя друга кофа за тоалетната, а чиниите могат да почакат. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Ное 2016, 17:10

Признавам си , че съм много, много безотговорна в това отношение, за добро или за лошо! не си представяам как мия чинии и на всяка вилица спирам водата, на всяка чиния също, как постоянно мисля дали не мога да си ползвам водата втори път... Баба ми да речем събираше водата с която пере, за да я пуска в тоалетната, водата от чиниите, водата от миенето на ръцете..
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот bojo_kolev » 10 Ное 2016, 10:34

Вкъщи е достатъчно да спираме чешмата докато си мием зъбите, например. По-скоро трябва да се оправят старите и прогнили тръби на канализацията, защото от там много повече изтича и се хаби вода.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот S_Milenska » 11 Ное 2016, 15:05

bojo_kolev написа:Вкъщи е достатъчно да спираме чешмата докато си мием зъбите, например. По-скоро трябва да се оправят старите и прогнили тръби на канализацията, защото от там много повече изтича и се хаби вода.

Много си прав, колко голям разход има на вода, до нас редовно цялата улица се наводнява от някаква спукана тръба или нещо подобно, изливат се много литри вода напразно.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Harmony » 15 Ное 2016, 17:01

Определено има какво да се оправя. По градовете всяка седмица все някъде копаят заради такива аварии. Увеличиха цената на водата и тези пари да ги използват за подмяна на тръбите, а не да кърпят нещо, което утре пак ще избие и протече.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Pipilota » 18 Ное 2016, 15:01

Harmony написа:Определено има какво да се оправя. По градовете всяка седмица все някъде копаят заради такива аварии. Увеличиха цената на водата и тези пари да ги използват за подмяна на тръбите, а не да кърпят нещо, което утре пак ще избие и протече.

Като ремонтираме толкова, колкото да мине номера - така. :evil: Вместо да се вложат пари и да се поправи качествено, те закърпват евтино, после ни карат да плащаме разликите и са по-доволни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Грохот » 18 Ное 2016, 15:51

Баба Ванга май беше казала, че водата след време ще стане по-скъпа от злато. Не ми се мисли какво ще бъда, ако дойде този момент.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот *Пролет* » 07 Дек 2018, 16:44

Опитваме се да пестим. Примерно, като си мием зъбите, спираме водата. докато си сапунисваме ръцете също. Или като четкаме зъбите с четката. Не е нужно нон стоп да си тече водата. Като се къпя я спирам, докато си правя маска или нещо от сорта. Те са дребни неща, но така се пести...
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Предишна

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта