Възможно ли е да отървем от хлебарките, без да залагаме отрови?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Възможно ли е да отървем от хлебарките, без да залагаме отрови?

Мнениеот borkova » 24 Окт 2014, 10:54

Към края на лятото започнаха да се появяват хлебарки вкъщи, като преди това имаше някакво затишие, което ме учуди и зарадва, за жалост, прекалено за кратко :|

Детето в момента пълзи и открива всевъзможни неща по пода и зад мебелите, точно заради това не искам да залагам никакви отрови, тъй като не мога да го следя 24/7, колкото и да ми се иска :| и със сигурност не искам да ставам свидетел на подобна гледка :shock: :shock:
cockroach.jpg
cockroach.jpg (36.37 KiB) Прегледано 908 пъти
:evil: надявам се някой да е отрил по-нормален начин да се отървем от хлебарките, които се надявам да не ме тормозят цяла зима и разбира се, без да залагам каквито и да е било отрови! :!:

Дали е възможно според вас да ги примамвам към нещо, което да ги елиминира, различно от отрова :?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Възможно ли е да отървем от хлебарките, без да залагаме отрови?

Мнениеот веселказасмяна » 24 Окт 2014, 10:58

преди време някой ме беше посъветвал просто да не им позволявам да идват на гости, облепих всички капачета на сифони в апартамента с прозрачно домакинско фолио, а на чешмите купих запушалки за сифоните, разликате беше осезаема, това помага и ако каналите миришат :idea: а за наличните ти домашни любимци, не съм убедена, че ще можеш да ги елиминираш без отрови :!:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Възможно ли е да отървем от хлебарките, без да залагаме отрови?

Мнениеот Lyomi » 27 Окт 2014, 15:01

За съжаление установихме, че е невъзможно без отрови да ги уморим :| но пък купихме едни малки черни плочици, пишеше, че вътре има нещо, което привлича хлебарките и след като ядат от него умират. Смятам, че това е най-безопасно за домове с деца и домашни любимци, :!: а и е ефикасно и се сменят рядко :!:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Възможно ли е да отървем от хлебарките, без да залагаме отрови?

Мнениеот Theresa » 21 Май 2019, 20:34

Много добра идея е да вдигнете нивото на хигиената у дома. Това рязко ще намали популацията на хлебарките.
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта