Безрезултатно лечение на стомах

Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот bemy » 24 Окт 2014, 12:19

Здравейте ,имам оплаквания от болки в стомаха с променливо местоположение .Понякога са зад гръдната кост ,понякога около слънчевата кост ,в ляво ,в дясно .Вече месец се лекувам (Ацилесол ,Дуспаталин и Квамател) ,хранителен режим спазвам ,ефект почти никакъв .Правих си рентгеново изследване с бариева каша ,заключението е каскаден стомах ,гастрит и рефлуксофагит .Казаха ми,че до месец трябва да почувствам облекчение от лечението ,утре става месец вече ,резултат няма .
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Re: Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот bemy » 24 Окт 2014, 12:50

Забравих да спомена ,фекалния тест за Хеликобактер Пилори е отрицателен .
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Re: Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот FramarLekari » 27 Окт 2014, 14:12

Здравейте, bemy!

Ходихте ли на консултация при лекуващия Ви гастроентеролог след проведеното едномесечно лечение?

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот bemy » 15 Ное 2014, 13:06

Отидох отново на лекар ,постъпих в болница ,направиха ми гастро и колоно скопии .Заключението е същото ,гастрит и рефлукс .Освен това на ехографа видяха стеатозна трансформация на черния дроб .Започнах лечение с Еманера 40 мг 2х1 ( не е ли висока тази доза ? ) за 2 седмици и след това 20 мг 2х1 за още 2 седмици .Първите 2 седмици минаха вече ,няма осезаем ефект .На всичкото отгоре от 2-3 дни съм с диария и болки в корема ,че започнах Ентерол и Имодиум ,не знам дали се дължи на Еманерата или е друга причината .Ако Еманерата е причината ,може би трябва да я спра за известно време или завинаги ?
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Re: Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот FramarLekari » 16 Ное 2014, 14:27

Здравейте, bemy!

Гастритът и рефлуксът са хронифициращи състояния, които се повлияват понякога трудно от лечение. От съществено значение е и начинът на живот и хранителните навици. Тук може да прочетете повече за алтернативните методи за лечение на гастрит:
Алтернативно лечение на гастрит
както и препоръки при рефлукс:
Гастроезофагеална рефлуксна болест без езофагит - препоръки?

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот bemy » 16 Ное 2014, 20:01

Сега пък се запекох ,вече 48 ч не съм ходил по голяма нужда ,направо ми писна вече от проблеми .
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Re: Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот FramarLekari » 17 Ное 2014, 10:23

bemy написа:Сега пък се запекох ,вече 48 ч не съм ходил по голяма нужда ,направо ми писна вече от проблеми .


Ако проблемът продължи, може да го разрешите с прием на слабително средство, като това:
ШОКОЛАД КОМФОРТ СЛАБИТЕЛЕН
или някой друг вид лаксатив:
Контактни лаксативи

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот bemy » 16 Яну 2015, 09:30

Оплакванията ми продължават, от време на време болки в стомаха, някъде под ребрата. Назначиха ми пантопразол, което според листовката не е нещо по-различно от еманера. Много време се проточи това лечение, а резултат няма. Иска ми се да си направя скенер, но нито знам къде, нито колко ще ми струва .
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Re: Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Яну 2015, 17:34

bemy написа:Оплакванията ми продължават, от време на време болки в стомаха, някъде под ребрата. Назначиха ми пантопразол, което според листовката не е нещо по-различно от еманера. Много време се проточи това лечение, а резултат няма. Иска ми се да си направя скенер, но нито знам къде, нито колко ще ми струва .

Скенер може да се направи в повечето големи болници, цената до колкото знам е към 70лв.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Безрезултатно лечение на стомах

Мнениеот bemy » 16 Яну 2015, 19:35

В ИСУЛ ми обявиха доста по-висока цена, но въпреки това ми отказаха, не знаели какво и как да ми гледат .
bemy
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2014, 17:17

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта