От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот Blue_sky » 23 Апр 2018, 17:05

Ако искаш да имаш хубава кожа, спри цигарите и алкохола. Също така може да намалиш захарта и да увеличиш приема на храни, богати на антиоксиданти. Яж повече плодове и зеленчуци. Ако искаш нещо сладко, хапвай черен шоколад. Движи се, спортувай, подобри кръвообращението и редовно почиствай кожата. Мисля, че по този начин може да я запазиш млада за дълго време.
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот annamaria » 24 Апр 2018, 10:38

То не винаги сме в настроение да подържаме здравословен начин на живот. След 30 жената по-трудно контролира апетита си и често прегрешава, но това не е болка за умиране. От време на време можем да си позволяваме стига да сме намерили баланса в нещата.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот nefertiti » 24 Апр 2018, 16:55

Дааа, това с апетита е доста познато. Промяната в хормоните доста често се отразява на апетита- с други думи все ни се похапва. Отделно като добавиш бръчките, които започват да се открояват нещата стават все по-трудни за контролиране. Затова си е необходима намесата на фитнес инструкторите, кремове и процедури против бръчки, естети-дерматолози и т. н.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот annamaria » 09 Май 2018, 12:31

Минеш ли 30-те се променят хормоните, което автоматично започва да влияе на вида на кожата, на блясъка на очите и естествено на килограмите. :lol:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот Frac » 09 Май 2018, 17:36

До колкото знам студената вода и вана е по-подходяща за кожата, но аз това често го пропускам. Все гледам да ми е топличко :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот rali06 » 18 Май 2018, 11:37

И аз съм чувала, че така наречения ирландски душ се бори уж с целулита, но това ми е направо жив мазохизъм. 30 минути да стоиш под душа и да се търкаш със специална гъба... А има далеч по-достъпни и ефикасни начини да се погрижим за външния вид на кожата си.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот Касандра » 23 Май 2018, 17:37

Разбира се, гените играят важна роля за определяне на това как ще изглежда лицето в по-напреднал етап, но има и други фактори, които оказват влияние. Както ти каза, захарта наистина води до състаряване на кожата, но не само тя. Алкохолът, цигарите, неправилното хранене. Всеки пренебрегва тези фактори. Ако наистина искаш да запазиш кожата млада за възможно най-дълго време, обърни внимание на храненето. Приемай повече продукти, които са полезни и богати на витамини, минерали и здравословни мазнини. И забрави за пържените, тестени и сладки храни.
Аватар
Касандра
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Май 2018, 16:19

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта