От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот nushi.kisyova » 24 Окт 2014, 15:10

Попадна ми статия, че кожата на лицето се състарява благодарение на телефонните разговори и сладкишите :o Като зная колко сладкиши съм изяла не искам да си представя как ще изглежда лицето ми в по-напреднала възраст :oops:

Всъщност искам, искам ми се и да предотвратя многото бръчици, малки и големи, които в по-напреднала възраст са неизбежни... почти, де :roll:
Има жени, които не зная дали са говорили малко по телефона или не са се докосвали до сладкиши, но са запазили кожата на лицето си много красива, слагам и един от безбройните примери за такава жена
ageing-skin-problems.jpg
ageing-skin-problems.jpg (11.72 KiB) Прегледано 5839 пъти
Според вас, само до гени ли се свежда красивата кожа в по-напреднала възраст, мога ли да се погрижа по подходящ начин от тук нататък, за да изглежда кожата на лицето добре и в по-напреднала възраст :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот Грохот » 24 Окт 2014, 15:15

Единственото определящо мисля, че е начина на живот и мислите в главата ни, трябва да сме спокойни всичко това в един момент се отпечатва на лицето ни :!: :!: :!:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот Krum » 28 Ное 2014, 14:11

Ехе, аз ще имам явно добре изглеждащо лице, нито по телефонните разговори си падам, нито по сладкишите :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот Burborino » 28 Ное 2014, 18:48

Грохот написа:Единственото определящо мисля, че е начина на живот и мислите в главата ни, трябва да сме спокойни всичко това в един момент се отпечатва на лицето ни :!: :!: :!:

Съгласна съм напълно! Начинът на живот е нещото, което се отразява много на лицата ни. Не бях се виждала със съученичка от завършването ни допреди 2-3 години. И бях шокирана колко е състарена... на 30 изглежда като на поне 40 И първото нещо, което си помислих беше точно "Какво ли я е сполетяло, че е толкова изтормозена"
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот Anka » 02 Дек 2014, 16:35

Така е, грижите ни се изписват на лицето, колкото и маски да си правим :(
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот ramimni » 30 Яну 2017, 17:01

Всичко се отпечатва на лицето - тревоги, радости, прекаляване с едно или друго, лишаване от едно или друго. Но С какви мисли пълним главата си също е важно според мен.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот Malina » 30 Окт 2017, 13:58

Начин на живот, здравословно хранене,с портуване, климатични промени, средата, в която живеем. Изобщо има много голямо разнообразие от фактори, които могат да окажат влияние на външния вид на кожата. Пък и да не забаравяме и фактора ген.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот Rali_hr » 31 Яну 2018, 11:49

гентичното предразположение има голямо значение,но не само, здравословното състояние е много важно - дали няма да имаме някакви заболявания, свързани с метаболизма, или пък други, дали ще страдаме от диабет да речем, или пък не. Дали и как се храним, дали пием алкохол. Всички тези неща се отразяват на кожата и то най-вече около 50 години.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот nefertiti » 14 Фев 2018, 11:22

Определено от грижите, които полагаме за него. С възрастта количеството на колагена и хиалуроновата киселина намаляват. Необходими са процедури и козметика, които да набавят тези неща, за да изглеждаме добре.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: От какво зависи как ще изглежда лицето ни в по-напреднала възраст, според вас?

Мнениеот vanessa_ » 14 Фев 2018, 13:24

На мен ми прави впечатление че след 50-тата година лицето на жените рязко застарява.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта