На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот BeenieGal » 27 Окт 2014, 15:53

И мене ме загложди този въпрос :? вярно е, че много пъти ми е писвало от хапчета, сиропи, праскала и мазила, но в крайна сметка, за съжаление или не се оказва, че най-бързо и ефикасно можем да се излекувате точно с тях :!:

Интересно ми е дали само аз споделям, че официалната медицина лекува по-бързо и ефикасно, след като толкова голямо доверие имат хората на алтернативната медицина :?
И в крайна сметка, защо му е на човек да се въоръжава с целия този арсенал,
dried-herbs.jpg
dried-herbs.jpg (25.38 KiB) Прегледано 1171 пъти
за да може да постигне ефект след седмица (в повечето случаи и повече) като този на хапчето :?
Според вас, на какво може да се дължи това доверие към алтернативната медицина и защо все повече хора се обръщат частично или изцяло към алтернативната медицина? :roll: Още по-интересно ми е какво постигат при комбинирането на официалната и алтернативната, като се лекува едно и също нещо и по двата начина :?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот Ginger » 27 Окт 2014, 15:59

И аз често се допитвам за рецепти от алтернативната медицина тук, смятам, че доста успешно бихме могли да се лекуваме с някои простички неща, които има всеки в дома си и съвсем не е необходим подобен арсенал :!: А моментите, в които ми се налага да използвам лекарства, то най-често са неща, които не смятам, че бих могла да им повлияя с каквато и да е рецепта от алтернативната медицина или е прекалено рисковано да опитам! :idea:
Нещо да уточня - и аз не виждам смисъл в използването на алтернативна и официална медицина за едно и също нещо нещо :!:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот red_eyes » 30 Окт 2014, 14:46

Основно се дължи на глупостта им - това, че ще ядеш тази трева в продължение на седмица, няма да те направи по-здрав, ако не си мислиш, че ще си такъв, но невежество, не казвам, че аптеките ни носят по-големи възможности за оздравяване и все пак, кой чул, кой не дочул треви и треволяци се пият на воля без грам информираност, това ме дразни най-много в хората държащи да се лекуват по алтернативен анчин
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот Pipilota » 24 Ное 2014, 16:20

Честно да си призная аз малко с недоверие подхождам, т.е. когато използвам нещо от народната медицина, по-скоро го пробвам, като си казвам "поне няма да навреди", но никога не се доверявам на нея на 100%, а как има хора,които го правят не си го обяснявам... :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот Lollipop » 27 Ное 2014, 10:48

Доверието в алтернативната медицина идва от недоверието в традиционната :lol:
Решили сме, че фармацевтичните компании искат да ни убият и избягваме до край лечението с истински лекарства. Не че има лошо да си помагаш с билки, но да не се доверяваш изобщо на традиционната медицина е глупост за мен. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот Snejna » 15 Яну 2015, 14:36

Дължи се на страха вече от фармацевтичните компании, ние смятаме, че всички искат да ни отровят и избивят, затова толкова се доверяваме на алтернативните методи за лечение.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот Malina » 16 Яну 2015, 17:13

на надеждата, че нищо ни няма, това си мисля, ей ся ще изпия едно чайче и ще ми мине.. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот Mon_ton » 23 Фев 2015, 18:13

Мисля, че най-големият страх е точно в това, че традиционната медицина много често се смята за лоша и от там идва желанието и доверието точно в алтернативната. За мен е глупост, да си призная, най-добре е да се комбинира алтернативна и традиционна медицина, за да сме спокойни, че сме пробвали и двете :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот Anka » 23 Фев 2015, 18:28

Mon_ton написа:Мисля, че най-големият страх е точно в това, че традиционната медицина много често се смята за лоша и от там идва желанието и доверието точно в алтернативната. За мен е глупост, да си призная, най-добре е да се комбинира алтернативна и традиционна медицина, за да сме спокойни, че сме пробвали и двете :)

Това е истината, толкова сме наплашени от съвременната медицина и от антибиотиците, че се доверяваме на алтернативната като удавници за сламка. За мен е грешка, не битрябвало да пречи алтернативната, но не би следвало и тя да бъде единствения начин на лечение.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: На какво се дължи доверието, което хората имат на алтернативната медицина?

Мнениеот Kaya » 26 Фев 2015, 12:27

Наистина сега хората изпитват истински ужас и кошмар от антибиотиците и ваксините дори, тъй че затова всички търсят спасение в алтернативната медицина, до колкото е правилно това решение обаче аз не смея да давам оценка за чуждата глупост :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта