Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Elica » 23 Мар 2015, 13:43

Наистина е много важно да се консултирате със съдов хирург, но дори и при операция, каква е гаранцията, че няма пак да ви се появят разширени вени?!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Локумът » 23 Мар 2015, 14:49

Не знам как изглеждат първите разширени вени, но знам, че е много гадно. Все пак при съдов хирург е добре да се мине още при появяването им, за да може да се стопира развитието им, ако е възможно. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот miron » 23 Мар 2015, 17:26

Локумът написа:Не знам как изглеждат първите разширени вени, но знам, че е много гадно. Все пак при съдов хирург е добре да се мине още при появяването им, за да може да се стопира развитието им, ако е възможно. :)

Май е невъзможно, освен с коренна промяна на начина на живот, но в много случаи хората нямат тази възможност, не можеш да кажеш на шефа си виж ся шефе, аз трябва на всеки 2 часа да се разхождам и да си посядам!
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот rose_92 » 24 Юли 2015, 18:08

На мен вече ми се появиха, а съм само на 23 години...Не мога да си обясня защо, единствената причина за мен е наследствеността. Майка ми има, баща ми, дядо ми, баба ми...От 1-2 години забелязах как ми се появиха спукани капиляри по стъпалата, бедрата и подбедриците - според мен това е първият признак, че ще се появят разширени вени...После забелязах, че вените по краката ми някакси се виждат повече от преди, не бяха изпъкнали, но се виждаха повече. И сега преди 2-3 седмици се разхождах няколко часа навън и като се прибрах от вътрешната страна на стъпалата, където имам спукани капиляри, вече имаше много тъмни видими изпъкнали вени....а после се появиха и отгоре по стъпалата..огледах се хубаво и видях, че имам леко изпъкнали и отзад на коляното и отпред на прасците върху пищяла.....Освен това откакто стана жега усещах някаква необяснима и много неприятна тежест в краката..Сега пия таблетки Детралекс и това усещане изчезна. Мажа се и с разни гелове, но по-скоро хапчетата разкараха неприятното усещане, а не геловете.
Това, което ме притеснява е, че вените започват да се виждат и с времето ще стана по-зле понеже личната лекарка каза, че развитието им не може да се спре...Не искам на 20+ да ме е срам да се съблека на морето заради вените ми, защото гледката наистина не е приятна...Кой е най-ефикасния начин за премахването им и дали след операция, инжекции или други процедури, те се появяват отново?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Pipilota » 26 Юли 2015, 07:44

Много неприятно. Мисля че няма ндщо което да гарантира че няма са се появят пак дори и след операция.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Юли 2015, 08:20

Не знаех, че спуканите капилярчета са предвестник на разширените вени. Тези са едни ситни лилави чертички, нали? А те изчезват ли от само себе си?
Иначе за разширени вени мисля, че е от голямо значение удобството на краката, ако по цял ден си седнала, шансът да се появят по-рано е голям. Просто си измисли нещо, на което да вдигаш краката си, за да няма толкова голямо налягане в тях. Разбира се, няма да спре разширените вени, но ще ти бъде по-комфортно и неприятното чувство на тежест ще се махне. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот rose_92 » 27 Юли 2015, 01:09

Не мога да кажа на 100 %, че спуканите капиляри задължително предшестват появата на разширени вени, но го бях чела някъде, а аз имам такива от 2-3 години и ето, че вече имам и разширени вени, така че съм склонна да вярвам, че има връзка между тях. Може и да има някакви процедури за премахване на спуканите капиляри ама не съм много запозната. Мисля, че могат да се махнат тези на лицето, но за краката не знам.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Lollipop » 27 Юли 2015, 07:19

А с какъв лекар се прави консултация за разширените вени - съдов хирург?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот dejavu » 27 Юли 2015, 14:00

rose_92 написа:Не мога да кажа на 100 %, че спуканите капиляри задължително предшестват появата на разширени вени, но го бях чела някъде, а аз имам такива от 2-3 години и ето, че вече имам и разширени вени, така че съм склонна да вярвам, че има връзка между тях. Може и да има някакви процедури за премахване на спуканите капиляри ама не съм много запозната. Мисля, че могат да се махнат тези на лицето, но за краката не знам.

Да, тези по лицето ги махат, но в повечето случаи не са толкова много, както тези по краката, например, там не зная дали го правя и какъв е смисълът, смятам че след това доста бързо биха се появили отново!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Pacienti » 27 Юли 2015, 15:06

Lollipop написа:А с какъв лекар се прави консултация за разширените вени - съдов хирург?

Да, при съдов хирург се ходи.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron