Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот nadqta » 27 Юли 2015, 15:45

Pacienti написа:
Lollipop написа:А с какъв лекар се прави консултация за разширените вени - съдов хирург?

Да, при съдов хирург се ходи.

Но капилярите мисля, че и дерматолози могат да ги отстранят :roll:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Сеп 2015, 15:21

Но капилярите ли са първия признак за разширени вени? И после какво се прави с тях, ако имам няколко капиляра какво следва? Аз имам на бедрата 2-3 такива на крак...
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот tochica. » 07 Сеп 2015, 22:39

Monika_Spasova написа:Но капилярите ли са първия признак за разширени вени? И после какво се прави с тях, ако имам няколко капиляра какво следва? Аз имам на бедрата 2-3 такива на крак...

Иди на съдов хирург, ако не друго, поне може да те пренасочи към добър специалист. Ако се претоварваш и си дълго време на крак, нормално е да имаш разширени вени.
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Lollipop » 08 Сеп 2015, 09:19

То кой ли няма такива капилярчета. :) Въпреки че съм по цял ден седнала и аз имам няколко такива и изобщо не се притеснявам за тях, Мони :))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Грохот » 03 Окт 2016, 16:10

Мисля, че ако ти се подуват краката, вечер ги чувстваш като оловни, мравучкането в тях, трябва да се обърне по-сериозно внимание.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот fawla » 10 Яну 2018, 12:21

Движение, краката не бива да се сгъват, по-чести разходки, дори и да работите в офис, на всеки час прапвете по една кратка разходка из коридорите, а и по-често. Само движението е превенцията, по равно движени и по равно спокойствие за тялото
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Rali_hr » 22 Авг 2018, 09:25

Разширените вени си личат, да не говорим и тежестта в краката, може да посетите лекар, ако имате притеснения и да ви даде адекватни съвети как да постъпите конкретно във вашия случай. иначе преевнция би било да повидагате краката и да редувате стоене с ходене.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Pacienti » 23 Авг 2018, 17:17

fawla написа:Движение, краката не бива да се сгъват, по-чести разходки, дори и да работите в офис, на всеки час прапвете по една кратка разходка из коридорите, а и по-често. Само движението е превенцията, по равно движени и по равно спокойствие за тялото


+1 за това мнение. В офиса, отговорника по трудова безопастност ни кара на всеки час да ставаме за по 5 мин. Освен движение, иска и да се взираме в далечината за да се успокоят очите.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта