Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Mauritius » 28 Окт 2014, 11:56

От няколко седмици се случват странни неща с краката ми и не мога да разбера на какво се дължи това, имам опасения, че са разширени вени. :(
Все пак от години работя в офиси и би било логично, няма да е изненада, но пък съвсем не ми се иска да е това! :|

Започнах да усещам най-напред сърбеж и нещо като изтръпване между прасеца и глезена, като посочено място на снимката
varicose1.jpg
varicose1.jpg (16.26 KiB) Прегледано 3279 пъти
след това на това същото място започнаха странни болки, а нищо не се вижда на пръв поглед, освен болките имаше и подуване, като че ли :roll:

Ако това са разширени вени, се чудя дали е възможно да се стопира по някакъв начин това състояние и да се задържи на това положение? :? По какъв начин трябва да променя начина си на живот, като изключим това да сменя работата си :roll: опитвам се да се раздвижвам максимално много преди и след работа, за съжаление не е достатъчно :|
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Ginger » 28 Окт 2014, 12:01

Майка ми дълго време страдаше, нейната работа е постоянно на крак, купувах й какви ли не мазила, докато в един момент не се нави на безкръвна операция, от тогава припка, много е доволна :!:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Sophia.G » 03 Ное 2014, 18:03

Ориентирайте се към преглед при съдов хирург, ако имате неприятни усещания, сърбеж, особено кожни промени/язви. Ще си спестите много притеснения.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот FramarLekari » 07 Ное 2014, 19:27

Здравейте, Mauritius!

Превенцията на разширените вени включва промени в начина на живот, като редовно спортуване, поддържане на здравословно тегло, носене на удобни ниски обувки, отказване от тютюнопушенето, избягване на дълъг период от време в седнало или право положение. Ако все пак Ви се налага да стоите продължително време права или седнала, се опитайте да правите редовно разходки на всеки 30-60 минути за подобряване на кръвообращението.

По-подробна информация за профилактиката на разширените вени може да прочетете в секцията "Здравни проблеми":
Как да се предпазим от развитие на разширени вени?

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Lollipop » 25 Ное 2014, 14:48

Полезна информация! Трябва да се предпазим превантивно от разширените вени и да нямаме проблеми в бъдеще.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот miron » 22 Мар 2015, 11:10

Не вярвам, че има начин да се спре развитието на разширените вени, за съжаление. :(( Ако си предразположен и са почнали да се развиват няма сила, която да ги спре. Евентуално грижите, за да не се влушава състоянието, но стоенето прав води след себе си доста разширени вени, за съжаление, а ако работата е свързана със стоене на крак по 8 часа... почваш да се чудиш направо - хемороиди или разширени вени е по-добре? :lol:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Mon_ton » 22 Мар 2015, 12:11

Разширените вени нали се вижда от далече, знам че са опасни и когато раждат жените, затова трябва да им обръщате внимание на краката си, защото може да си навредите без да искате.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Lollipop » 22 Мар 2015, 13:07

Не вярвам да има няккаъв начин да се справите с тях, освен да внимавате да не ги натоварите. За щастие, поне от разширени вени не страдам и не съм много запозната как точно се процедира. Но баба ми Бог да я прости, имашеш страншно разширени вени, лятото много я боляха краката, може би жегата увеличава отока. :(
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2015, 21:50

А ако разширените вени се появяват от стоене постоянно прав, стоенето за по 5 минути на 1 час биха ли дали някакъв резултат положителен, и изобщо, на стоенето протидействаме с движение, а на стоенето прав?? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да разбера дали това да разширени вени и как да спра появяването им по-нататък?

Мнениеот Pacienti » 23 Мар 2015, 13:37

Консултация със съдов хирург е задължителна. Чувала съм, че операцията е болезнена, но има ефект.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта