Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот exotic » 28 Окт 2014, 14:20

Чувала съм доста и различни неща за това как изглеждат хората, когато лъжат!
За съжаление малко от тях са ме спасили да не падна в капана и повечето за мен са мит. :!: Има и нещо друго, хората стават все по-нагли и лъжат все по-безскрупулно и поради тази причина отпадат правилата за мимиките, изписващи се на лицето на лъжеца :idea:

За едно съм сигурна, ако носовете ни растяха с всяка лъжа,
lier.jpg
lier.jpg (65.22 KiB) Прегледано 1312 пъти
щеше не само да е по-лесно, но и някои хора щяха да помитат всичко около себе си с един замах :lol:

Хората постоянно лъжат, а моята работа е да се убеждавам в това, та смятате ли, че дрезгавия глас, шарещите очи, чупенето на пръсти, заекването, промяната в интонацията на гласа могат да са аларма за лъжеца или са чисто и просто митове :? Какви са мимиките на лицето или жестовете на тялото, които вие сте забелязали, че хората правят, когато лъжат :?:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот Bambaa » 28 Окт 2014, 14:24

Бях чела в едно списание, че когато мъжете лъжат се усмихват леко, като лявото ъгълче на устата е по-повдигнато :!: не го смятам за истина, по-скоро допълвам митовете :D а истината според мене е, че има хора и хора, както казваш навъдили са се много безскрупулни лъжци, но има и по-притеснителни хора, които биха реагирали по този начин, които ти твърдиш, че е мит! ;)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот ivoblinc » 30 Окт 2014, 16:07

е има някои неща, които доста се връзват, затова като лъжа толкова добре си го представям и влизам в ситуация, че после си мисля, че е истина :D
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот Kaya » 24 Ное 2014, 17:03

Изобщо не смятам,че е мит! Аз разпознавам когато ме лъжат само най-близките, но имам приятел, който никой не може да метне, веднага улавя лъжеца :shock: :D :D
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот Bambaa » 25 Ное 2014, 17:35

Да, по-скоро смятам, че нещата са до усет, не толкова до разпознаване на езика на тялото, вярно, че и усета се тренира, ама не всеки има възможност за това, нали? :roll: ;)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот mix_twix » 12 Яну 2015, 18:11

Bambaa написа:Да, по-скоро смятам, че нещата са до усет, не толкова до разпознаване на езика на тялото, вярно, че и усета се тренира, ама не всеки има възможност за това, нали? :roll: ;)

И аз тъй мисля.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Яну 2015, 15:44

Хич не разпознавам, ако ме лъжат, дето се вика може да ме лъже и маже някой 2 часа и изобщо няма да разбера,, може би защото аз самата нямам навика да лъжа и не очаквам другите да го правят с мен.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот Anka » 19 Яну 2015, 14:42

rabotnata pchela написа:Хич не разпознавам, ако ме лъжат, дето се вика може да ме лъже и маже някой 2 часа и изобщо няма да разбера,, може би защото аз самата нямам навика да лъжа и не очаквам другите да го правят с мен.

Аз също трудно мога да различа дали някой ме лъже или не, но пък съм точно на обратно, аз обикновено на никой не вярвам, докато не ми докаже противното - а именно, че има защо да му вярвам. :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот dinkog » 27 Яну 2017, 14:55

Ако някой иска да те излъже, може и да не разбереш, че го прави,колкото и да си мислиш, че разчиташ мимиките. Просто не винаги се получава, аз например, дори и истината да казвам, не обичам д агледма хората в очите, не ме кефи и ме напрага, чувствам се сякаш ме изследва някой.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Мит ли е всичко, което знаем за мимиките на лицето на лъжеца?

Мнениеот annydance » 31 Яну 2017, 15:02

exotic написа:Хората постоянно лъжат, а моята работа е да се убеждавам в това, та смятате ли, че дрезгавия глас, шарещите очи, чупенето на пръсти, заекването, промяната в интонацията на гласа могат да са аларма за лъжеца или са чисто и просто митове :? Какви са мимиките на лицето или жестовете на тялото, които вие сте забелязали, че хората правят, когато лъжат :?:


Тези белези са по-скоро присъщи за един начинаещ лъжец или такъв, който не е свикнал да лъже и се опитва да скрие нещо. Изпеченият лъжец не можеш по нищо да познаеш, че те мята на върбата.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron