Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот YoLindi » 28 Окт 2014, 15:08

От няколко месеца започнах да усещам, че съвсем губя стойката си.
Най-често това се случва след работа, когато тръгна да вървя усещам, че съм все така приведена, както когато стоя зад бюро :(

Доста е неприятно това, тъй като колкото и да се старая да стои изправена в даден момент умалявам и се оказва, че пак съм изгърбена. :| Правя от време на врем разни обтягания като това,
desk-stretch.jpg
desk-stretch.jpg (27.72 KiB) Прегледано 1566 пъти
но често нищо не помага :| По врем на работа, разбира се, не мога да си позволя да правя някакви упражнения, но сутрин и вечер, смятам че бих имала добри възможно за това, а и биха ми помогнали в един по-късен етап да коригирам стойката си и за целия ден :!:

Много се надявам, че ще ми помогнете в това да се опитам да коригирам до колкото е възможно стойката си и да се науча отново да ходя, като човек, а не като маймунка прегърбена :(
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот bojo_kolev » 28 Окт 2014, 15:34

От известно време си позволявам да ходя на йога и мога да кажа, че се чувствам доста по-добре, по-стабилен и самоуверен, знаеш, че когато стоиш превит на две как се чувстваш като пластелин мек и изморен от стоене, а сега не е точно така, някак имам повече жизнена енергия! :) :)
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот dessiblond » 29 Окт 2014, 13:16

Има в интернет клипове с упражнения за гърба с тези големите фитнес топки, мисля, че ще са ти от полза, аз ги правих сравнително кратко, но добре ми повлияха, пробвай ;)
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот bakitta » 30 Окт 2014, 11:55

Споделете ако можете някой от тези клипове :) Благодаря
bakitta
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2014, 11:27

Re: Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот sofi_black » 30 Окт 2014, 12:21

bakitta написа:Споделете ако можете някой от тези клипове :) Благодаря

За клипове не знам, но съм пробвала това упражнение и много ми помага, адски готино се чувстваш, особено ако го правиш една седмица всеки ден :!: може и повече де, но аз до там стигнах с последователността :oops:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот Kremiliya » 26 Ное 2014, 15:00

Май само по-сериозни упражнения могат да помогнат за това, иначе няма как да станат нещата :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот TheFox » 04 Сеп 2017, 00:00

И аз благодаря за съветите.
TheFox
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Сеп 2017, 23:40

Re: Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот Snejna » 04 Сеп 2017, 11:19

Аз започнах по малко да правя йога сутрин и вече се чувствам много по-добре, всичките ми болежки, които ги имах преди вече ги няма и съм много доволна.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот Петя Георгиева » 06 Ное 2018, 10:52

Ходете на някакви тренировки, които хем разтягат, хем коригират. Сещам се за пилатес, фитбол, йога. Ако плувате, мисля че и плуването върши чудесна работа за целта.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Как да коригирам стойката си след цял ден в офиса?

Мнениеот София » 06 Мар 2019, 11:13

Стойката се разваля от неудобните столове. Модерните столове не са ергономични и подходящи всъщност. Знам че традиционните столове, с 4 крака са много по-добър вариант, за да не ни болят кръст и гръб и да запазим правилна стойка.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16


Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта