Мислите ли, че в България би била успешна организация като Хацала?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Мислите ли, че в България би била успешна организация като Хацала?

Мнениеот donni » 29 Окт 2014, 12:43

За пръв път чух за Хацала от една статия във Фрамар. И се изумих за пореден път и убедих, че има хора и хора :( Хора, които биха се присъединила в организация като Хацала и други, често срещани в България, :( които не биха помръднали и пръста си, виждайки човек с опасност за живота! :cry:

За хората, които не са попадали на информация за организацията Хацала, това е еврейска доброволческа медицинска организация, която действа в пъти по-бързо от спешната помощ и то на територията на няколко държави! :idea: :idea: :idea: Намерих снимка на част от екипа
contacto.jpg
contacto.jpg (21.76 KiB) Прегледано 756 пъти
и забележете :idea: колко по-различно, не искам да обиждам, затова използвам по-меки епитети, е всичко за разлика от нашата спешна помощ! Другото, което страшно ме впечатли е бързината на реакцията на Хацала - 2 ½ до 4 минути :o :o :o :o

Толкова ми се иска да повярвам, че това може да се случи и в рамките на България, но не зная защо стигат силите до там :!: Смятате ли и по какъв начин мислите, че би могла да се направи и да бъде успешна в България организация като Хацала :?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Мислите ли, че в България би била успешна организация като Хацала?

Мнениеот LaCoquine » 29 Окт 2014, 12:49

Смятам, че сама си отговори с първия абзац и моето мнение е същото, жалкото е, че всеки си казва, че другия няма да помръдне пръста си и в крайна сметка точно така е получава :( ние не сме социално общество, ние сме всички вълци единаци, гладни и озъбени, поне по-голямата част от нас и редки случаи на млади хора, които правят прекрасни инициативи, но за съжаление, ако останат тук си мисля, че бих били погълнати от "обществото" ни :|
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Мислите ли, че в България би била успешна организация като Хацала?

Мнениеот sofi_black » 27 Ное 2014, 17:29

Като идея е страшно добро, но не смятам, че има достатъчно хора и че може да има добра организация между тези хора, за да бъде успешна такава организация, :( а съм убедена, че ще бъдат в пъти по-успешно от спешната помощ!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Мислите ли, че в България би била успешна организация като Хацала?

Мнениеот Mauritius » 03 Дек 2014, 12:26

Не съм очаквала, че съществува такова нещо и наистина смятам, че може да е много полезно, за съжаление познаваме манталитета си, добре е, ако има млади хора, които да се ангажират с това, но възрастните, които биха били по-чести пациенти, смятам, че в дадената ситуация дори няма да се сетят за организацията, ами ще се мъмрят със Спешна помощ! :|
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта