Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Дек 2017, 12:32

magis написа:Ние започнахме с електронен часовник, след това сама се научи.

Интересно ми е, кога успя да научава как точно работи това време, кога е сутрин, обяд, вечер и т.н.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Frac » 27 Фев 2018, 12:39

Според мен часовникът става по-осъзнат, когато детето започне да разбира цифрите и да определя сутрин, обед, вечер. Рабира се процесът е поетапен. Ние вкъщи имаме една дървена дъска със сезони, дати, месеци, година, час и време. Много е интересен и малкия се забавлява. Така съобразява еднакво нещата. Все пак се иска търпение и постоянно обяснение.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Буба Мара » 28 Фев 2018, 14:26

Заведете ги на гости за седмица при баба и дядо и те ще се оправят с тая задача :) Хем те ще се чувстват полезни, хем пък вие ще можете да си изпиете бирата на спокойствие. ако няма баба и дядо, може на някоя услужлива съседка, на която всичко й е ясно относно отглеждането на деца :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Май 2018, 15:30

начи моето познава числата, обаче не разбира как минава това време, отдвам го на това, че ние нямаме часовник в стаяа, който да се вижда постоянно. затова сега съм решила да му взема един ръчен часовник, за да може да се запознава реално как минава времето, как върви и т.н. :) надявам се това да помогне.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Pipilota » 13 Юни 2018, 09:49

Аз просто купих часовник на синовете им, които са постоянно на ръцете им, така им казах, от време н авреме да го поглеждат, когато правят нещо, типично за деня, примерно обядват, или пък се събуждат. Така започнаха да се учата и да познават самия часовник и да познават как се движи времето.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот ivan.stoqnov » 19 Юли 2018, 18:08

Жена ми купи на децата 1 книга с часовник докато ощебяха много малки, но да ви кажа докато не тръгнаха на училище тъй не можаха да го научат тоя пуст часовник.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Rali_hr » 25 Юли 2018, 11:23

То не е само до разпознаване на цифрите, това автоматично може да го научи и дете на 3-4 години. Въпросът е да се научат да осмислят какво означават тея числа по часовника, това става по-нататък във времето, може би около 2-3 клас и то ако имат непрестанен достъп до часовник, за да могат да следят времето.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Frac » 25 Юли 2018, 16:34

Аз постоянно повтарям нха моите: Сега е 2:00 ч. и е обяд, децата спят и не се вдига шум; сега е 4:00 следобяд - за следобедна закуска, вече е времее за игра, сега е 8:00ч - вечер-ще вечеряме ( и като сната лятото и запонаха да казват, ама как, още е светло... :) ) и така. Някак неволно ги казвам часовете и сега са ориентирани кое в колкочзса става. Но, ако ги питам колко е часа, ще мии кажат само час, без минути-там още ни е зро да го разберем.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Pipilota » 30 Юли 2018, 13:47

В първи клас го учат часовника и го научават много бързо. Не се притеснявайте, няма човек, дето да не се е научил да познава чааса, като седнат един ден на работа да агонизират, ще се научат да го различават. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Frac » 30 Юли 2018, 17:08

малкия редовно ме пита: "Сега обяд ли е, вечер ли ч? нали е по-светло :) отговарям с да и казвам и часа.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта