Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот веселказасмяна » 29 Окт 2014, 15:54

Малката се научи сама да познава електронния часовник, вече знае числата до 100 и й е още по-лесно. :!:
Преди време се мъчихме да научим да познаваме часовника, но всичко приключи с плач :( и от тогава не съм посмяла, чакам сама да пожелае! :idea:

Напоследък виждам, че наднича и към стенния часовник, но мълчаливо го гледа, без да пита нищо. :roll:
KID-CLOCK.jpg
KID-CLOCK.jpg (23.18 KiB) Прегледано 2052 пъти
Смятам този път да подхвана нещата с игра, така че сама да желае да се научи да познава часовника :roll:
Момента ще е много странен понеже до сега не съм превъртала така нещата, че да научи нещо под формата на игра, обикновено е схватлива и не й трябва много, за да направи каквото се налага. :!:

Надявам се да ми споделите с какви игри мога да излъжа така детето, че да я науча да познава часовника :? Надявам се лошия спомен от миналия път да не й повлияе и по-лесно да се справим :!:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот luchia@marco » 29 Окт 2014, 15:58

Можеш да поставиш нещата под формата на игра, като й обясниш къде се намират стрелките, за да се получи 1 часа, а след това 1 и половина. Преди това можеш да нарисуваш един часовник, на който стрелките му, например да са от моливи и по този начин ще се изпитвате взаимно, тъй като и тя ще може да се учи от теб ;) по този начин
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Ginger » 03 Ное 2014, 17:39

До колкото си спомням сама съм се справяла в това, просто без да искаш в един момент се научаваш, а защо не я оставиш, когато тя пожелае сама :? просто й напомняй, че ще й помогнеш, стига да пожелае ;)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Sophia.G » 03 Ное 2014, 18:00

Това бе голям проблем, когато часовниците бяха със стрелки. Сега е много по-лесно.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Kaya » 24 Ное 2014, 11:19

Сякаш е много трудно да се научат децата да разпознават часа, то им е трудно да разберат кога е днес, кога е утре, а за часа какво остава. Но опити трябва да се правят, малката стрелка, голямата стрелка и постоянно да се казва колко е часа. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот mix_twix » 30 Дек 2014, 12:12

Това май е много сложно, изобщо не схващат идеята за часовете. То като се замисля на каква възраст трябва да започнат да разпознават часа изобщо, като 2 часа и да знае по кое време на денонощието е? :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Andrey » 30 Дек 2014, 15:44

И идея си нямам, то си е доста сложно, но пък с тези часовници-телефони сега има ли някой, който да използва истински часовник?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Snejna » 30 Дек 2014, 16:08

Аз научих моите като почнах от основното : Голямата и малката стрелка, какво означават и какво значат отделните часове през 15 минути :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Malina » 05 Яну 2015, 11:39

Вчера с племенницата ми имахме много сложен разговор, тя ми каза "ще дават филмче в 19ч" а сега отивай да обясняваш на колко трябва да стане стрелката на 5 годишно момиченце. :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как научихте децата да познават часовника, можете ли да ми помогнете?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Яну 2015, 17:06

Защо бързате да ги учите децата да познават часовника, така или иначе ще започнат да го познават, когато му дойде времето, на 3г. няма за къде да урежда срещи, на 5 също :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron