Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот sofi_black » 30 Окт 2014, 12:42

Шефът тази година ми е вдигнал мерника, :mrgreen: за втори път ме праща на командировка, първата беше на морето, а сега в Мароко :oops:

Никога до сега не съм учила френски и никакво понятие нямам, дори и Бонжур не зная дали се произнася така :D :D Опасенията ми са, че само на срещата, която трябва да присъствам ще се говори английски :| Нямам идея как ще се оправя с общуването в страна, в която никой не говори твоя език :?

Неприятното е, че трябва да пътувам и с градски транспорт, предполагам ще се озова в такава ситуация,
20141.jpg
20141.jpg (15 KiB) Прегледано 3708 пъти
че да не зная на къде да се обърна и потегля :D
Малко паника си падам, затова се надявам, някой по-спокоен от вас, ако е попадал в ситуация, в която да се справя в страна с хора, на които не знаем езика, да ми каже как начини да използвам, за да се измъквам :?
Предварително съм благодарна и обещавам довечера да си купя разговорник :!: :!:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот viking » 30 Окт 2014, 12:47

Озовавал съм се в Белгия в горе-долу същата ситуация, но там все пак някои хора говореха от части английски, смятам, че поне търговците би трябвало да говорят езика :!: Можеш да си набележиш някои фрази, които да си напишеш на листчета, тъй като да търсиш на момента в разговорника ще ти е трудно :!:
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот S_Milenska » 02 Дек 2014, 13:47

Трудно е, но не е и невъзможно, все си мисля, че е най-добре, ако имате листче с най-необходимите фрази :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот Rali_hr » 13 Дек 2014, 14:18

Изпадала съм в такава ситуация, много е неприятно! Добре, че намерих един човек, който горе долу знаеше английски, та се оправих, картата е много важно нещо!!!!!!!!!!!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот Kaya » 19 Дек 2014, 11:57

Ще има да пелтеча нещо, най-важното ще бъде да имам карта и ще се опитам да се ориентирам по нея и да подпитвам хората като им показвам :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот Andrey » 21 Дек 2014, 15:43

Kaya написа:Ще има да пелтеча нещо, най-важното ще бъде да имам карта и ще се опитам да се ориентирам по нея и да подпитвам хората като им показвам :)

Това не е добре, ако попаднеш при някои джихадисти направо не те виждам. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот mix_twix » 22 Дек 2014, 13:01

Жестовете поне във всички страни значат едно и също.. почти де ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Дек 2014, 13:29

Kaya написа:Ще има да пелтеча нещо, най-важното ще бъде да имам карта и ще се опитам да се ориентирам по нея и да подпитвам хората като им показвам :)

Същата ще бъда, изобщо няма да мога да се справя с такава ситуация и като сложим колко съм страхлива и дезориентирана може и да не стигна до хотела.. изобщо. Затова си ходя с другарчета, на които мога да имам доверие хаха :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот Slavena » 22 Дек 2014, 13:47

мисля, че поне малко няколко реплики е добре да научим поне на английски, езикът се знае особено в страните, където има често туристи ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как бихме могли да се справим, ако се озовем в страна, в която не знам езика?

Мнениеот S_Milenska » 22 Дек 2014, 17:21

Slavena написа:мисля, че поне малко няколко реплики е добре да научим поне на английски, езикът се знае особено в страните, където има често туристи ;)

То е лесно на приказки, но никога не се знае какво може да се случи, пък я си представи, че се загубиш от групата а знаеш не английски, ами френски :Р
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта