Скучните шапки и шалове – можем ли да ги направим по-забавни?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Скучните шапки и шалове – можем ли да ги направим по-забавни?

Мнениеот maminka » 30 Окт 2014, 14:20

В един момент се озовахме с децата с тонове шапки и шалове. :o За една година май съм се престарала с купуването на шалове и шапки за близнаците, :oops: а по-голямата ми дъщеря ми завеща няколко дузини шалове и шапки, :lol: като голяма част от тях много си приличат. :lol:

Иска ми се да разнообразя шапките и шаловете на децата като им сложа разни джиджавки или ги пришия към тях
:roll: Не зная дали ще се получи добре да добавя нещо такова,
il_340x.jpg
il_340x.jpg (28.26 KiB) Прегледано 1141 пъти
т.е. не зная дали бих го добавила достатъчно сръчно, така че да изглежда добре :oops: :D
Надявам се на малко идейки как да разнообразим скучните зимни принадлежности, да ги направя по-забавни, естествено такива, които мога да се опитам да направя собственоръчно :?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Скучните шапки и шалове – можем ли да ги направим по-забавни?

Мнениеот red_eyes » 30 Окт 2014, 14:23

Можеш да направиш съвсем малки пискюли, които да пришиеш на шапките, така че да изглеждат като ушички, според мен ще е забавно, а и сега до колкото виждам са модерни ушатите шапки :D :D същите пискюлчета, но по-малки можеш да пришиеш на шаловете и да изглеждат като цветчета :idea: :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Скучните шапки и шалове – можем ли да ги направим по-забавни?

Мнениеот MerryPop » 03 Ное 2014, 16:36

По-скоро бих поръчала на някоя комшийка да ми изплете розичка с подобен или открояващ се цвят на шапката, според мен би било по-красиво, помпоните никога не съм ги харесвала :x
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Скучните шапки и шалове – можем ли да ги направим по-забавни?

Мнениеот S_Milenska » 15 Дек 2014, 14:27

А кой е казал, че трябва да бъдат все плетени неща, може да украсиш с готина брошка или пък с копчета ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Скучните шапки и шалове – можем ли да ги направим по-забавни?

Мнениеот Andrey » 18 Дек 2014, 14:58

Много се кефя на мацки, които така обръщат внимание на детайла ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Скучните шапки и шалове – можем ли да ги направим по-забавни?

Мнениеот mimeto90 » 18 Дек 2014, 15:11

Идеята с копчетата е супер готина, скоро бях видяла една чанта с мноооого ама мноооого копчета по нея и мислих да си шия подобна, сега ще накича и на шапката си, да са в комплект :idea: :D
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Скучните шапки и шалове – можем ли да ги направим по-забавни?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Дек 2014, 16:19

mimeto90 написа:Идеята с копчетата е супер готина, скоро бях видяла една чанта с мноооого ама мноооого копчета по нея и мислих да си шия подобна, сега ще накича и на шапката си, да са в комплект :idea: :D

Освен копчетата може да сложиш и различни конци които да са в тон добре преплетени :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Скучните шапки и шалове – можем ли да ги направим по-забавни?

Мнениеот Snejna » 13 Дек 2017, 13:01

Могат да се слагат някакви копчета, нашивки, звънчета или пък значки. Има варианти, но най-вече за децата, при възрастните малко по-трудно да се направи нещо стилно и в същото време разнообразно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта