Как се справяте с раздразнителните деца?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот lussy » 30 Окт 2014, 16:58

От едно известно време малката ми дъщеря стана доста раздразнителна. :roll: Не зная дали в детската градина й влияе някакво напрежение или нещо друго, но се чувства напрежението. :roll:

Малко се притеснявам понеже до сега не е била с чак такива премеждия, :idea: а от известно време раздразнителността влияе като цяло на отношенията в семейството :!: Редно е да й давам цялото си внимание, за да не е сърдита, баткото през това време и той се ядосва, че е пренебрегнат :( и се получава някакъв затворен кръг :!:

Като видя подобна физиономийка и ми призлява :oops:
35.JPG
35.JPG (34.69 KiB) Прегледано 1125 пъти
не зная как да се справя с раздразнително дете, нито тя е била някога такава, нито баткото. :roll: Говорих с госпожите в градинката, те казват, че не виждат нищо нередно в поведението й и че е спокойна :o
Надявам се да ми дадете съвети как да се справя в тези ситуации, когато детето е постоянно раздразнително :!:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот moni.sparrow » 30 Окт 2014, 17:02

на първо място мисля, че трябва да поработите върху комуникацията, да й обясняваш повече нещата. Ако това е било така и неусетно се е изпарило, трябва да го подновиш. Ние сме по-малки от вас, мисля, но често й говоря и смятам за сега се разбираме, понякога децата просто искат прегръдка, не я разглезвай, но не бъди и твърде строга!
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот luchia@marco » 04 Ное 2014, 13:22

Възможно е сред толкова много деца, госпожите в градинката да не виждат промяна в държанието й, а по мое мнение това си е просто период на детето, който скоро би трябвало да отмине и все пак зорко я наблюдавай и не губи комуникацията между вас :idea:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот Kaya » 14 Ное 2014, 17:07

На колко години е детето, имат един период, в който наистина искат да пораснат по-бързо и стават много неприятни :D Най-доброто решение е да си поговорите и да измислите начини и баткото и тя да са свързани едновременно в интересни игри, за да не се чувства пренебрегната.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот Rali_hr » 25 Ное 2014, 12:42

Изобщо не е лесно да се справим с раздразнителните деца, много е трудно, когато постоянно са недоволни и сякаш ти си им крив за всичко! Трябва да става всичко с големи обяснения.. :x
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот Elica » 05 Дек 2014, 17:11

Като се вкиснат тези деца и става супер сложно! Само с приказки сякаш не става... :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот Pipilota » 31 Мар 2015, 10:26

Сигурно с баткото не се разбират добре, трябва да спрете с тази ревност между тях.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот silver933 » 31 Мар 2015, 11:02

Вие бъдете по-раздразнени и от тях, да видят какво е ;) Аз мисля да се държа по същия начин със сина ми както той се държи с мен, ако удря - удрям и аз, ако се сърди - сърдя се и аз. :) Със сигурност ще даде добър резултат;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот Slavena » 02 Апр 2015, 09:19

Не мога да ги търпя такива, удрям 2 шамара и наказвам в ъгъла, мога ли да не му търпя капризите на това хлапе, има да почака!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как се справяте с раздразнителните деца?

Мнениеот Kremiliya » 19 Май 2016, 11:23

silver933 написа:Вие бъдете по-раздразнени и от тях, да видят какво е ;) Аз мисля да се държа по същия начин със сина ми както той се държи с мен, ако удря - удрям и аз, ако се сърди - сърдя се и аз. :) Със сигурност ще даде добър резултат;)

Да това е от начини да се възпиват децата :) Като правиш това, което правят те и осъзнават колко е абсурдно държението им. Но май действа при по-големи деца.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта