Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот niya_mazova » 31 Окт 2014, 17:30

Скоро прочетох подобна статия и то в сериозна медия, а не в разни окултни със съмнителни медии. :idea:

Никога не съм стигала до крайности в медитацията, но явно е възможно да се пази здравето и по този начин. Иска ми се да опитам, но за да медитираш трябва да имаш известен опит и някаква насока, аз не мисля, че съм готова за такова нещо.
mediate.png
mediate.png (143.34 KiB) Прегледано 659 пъти
Не зная дали има някакви правила относно медитацията и нещо по-типично, за това как да помогнем на здравето си по този начин.

Надявам се да има някой по-голям опит в медитацията, така че да може да ми даде някаква насока за това как да медитирам правилно, така че да пазя здравето си чрез това :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот lini_leni » 31 Окт 2014, 17:38

Ами аз никога не съм медитирала, но спокойствието, което ни доставя това, би трябвало да се отразява и на здравето ни.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот Bambaa » 03 Ное 2014, 16:10

Само този, който не е опитан не е разбрал, но смятам, че би имало ефект, но дори и да няма на кой ще навреди малко спокойствие :idea: :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот karina_bella » 11 Ное 2014, 21:03

Това е една от основните идеи на медитацията.Бори се със стреса-най-тежкият бич на съвременния човек.
karina_bella
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2014, 20:58

Re: Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот Fancy » 12 Ное 2014, 11:42

karina_bella написа:Това е една от основните идеи на медитацията.Бори се със стреса-най-тежкият бич на съвременния човек.

Да, но често вирусите, които бродят навън нямат общо със стреса, въпреки че той понижава имунната система и все пак, едва ли има нещо, което може да ни опази напълно, но е възможно до някъде медитацията аа намали периода за лечение :roll:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот Pipilota » 16 Ное 2014, 16:54

Не знам! Имам приятелка,която има проблеми с кръвното и е бременна, в началото беше напълно убедена,че този проблем ще го реши с медитация, сега пие по 4 хапчета на ден, явно не действа :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот Snejna » 25 Ное 2014, 11:52

Не вярвам, че може да помогне много в лечението или за да се предпазим от болести, но ще намали нивото на стрес, а той е основен фактор за някои болести. ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот silver933 » 15 Дек 2014, 12:13

Какво да ви кажа, може да има някаква сила мисълта, ама не вярвам да е чак чудотворна, иначе ще си мислим всички, че сме здрави и няма да има болести. :roll: Но е вярно от друга старана, че при която и е болест волята е много важна, за да се справи човек и да не се предава, а за там само положителна мисъл трябва :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Дек 2014, 18:00

Е, има хора които вярват в това, според мен вярата по-скоро е от значение !:)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Според вас, възможно ли е медитацията да пази здравето ни?

Мнениеот Snejna » 18 Дек 2014, 14:17

Може би има логика - нали казват, че най-сериозните болести са от нерви и стрес, а медитацията е точно срещу тях. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron