За какво може да е полезна райската ябълка?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот nushi.kisyova » 03 Ное 2014, 13:06

Пак им дойде сезона на райските ябълки, но сега ми идва наум, че могат да бъдат предполагам и много полезни. Като всеки друг плод, смятам, че повлияват на имунитета ни, но дали могат да са полезни и за друго :roll:

Много обичам така приготвен пудинг от райски ябълки
Persimmon pudding.jpg
Persimmon pudding.jpg (43.25 KiB) Прегледано 1926 пъти
за съжаление вкъщи сама му се наслаждавам :|
Обикновено ги чакам да узреят доста, но не знам в кой от вариантите са по-полезни райските ябълки. :roll: Трябва ли, според вас, да се изчака стипчивия вкус да изчезне, понеже съм забелязала, че когато станат толкова меки, почти като на каша, са съответно по-сладки и стипчивото почти не се усеща.

Апък дали е възможно и да се лекува нещо с райска ябълка или то поне да се подпомогне лечението или да се ползва като профилактика :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот Nightmare » 03 Ное 2014, 13:10

Не зная дали си забелязала, но по принцип дават райската ябълка като силен диуретик :idea: също зная, че е добре да хапваш повече, ако имаш анемия, а по повод стипчивото, то говори, че има повече пектин в райската ябълка, а пектина е много полезен за храносмилателната система ;) надявам се да съм помогнала ;)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот Harmony » 03 Ное 2014, 13:22

Трябва да са особено внимателни хората, които имат проблеми с щитовидната жлеза, тъй като съдържа йод, не си е шега работа, просто е изключено да се хапва райска ябълка, колкото и неприятно ми е да го кажа, понеже и аз я обичам много! :(
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот Ivaylo » 03 Ное 2014, 13:57

Аз ги обожавам незрели и тръпчиви. Райската ябълка е подходяща и за диабетици, които обаче се хранят умерено и естествено, да не се преяжда с нея. 1-2 ябълки дневно са приятна добавка към една разумна диета.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот zheleva212 » 03 Ное 2014, 14:23

Сега разбирам, че райската ябълка, може би не е от най-безобидните плодове, според вас колко на ден са допустимо количество, което може човек без сериозни здравословни проблеми да хапва :roll:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот Ivaylo » 03 Ное 2014, 14:25

zheleva212 написа:Сега разбирам, че райската ябълка, може би не е от най-безобидните плодове, според вас колко на ден са допустимо количество, което може човек без сериозни здравословни проблеми да хапва :roll:

Жена ми яде по 10 :)
Здравите хора могат да ядат от всичко, колкото им е вкусно. Виж, диабетиците като мен...
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот Lollipop » 28 Ное 2014, 17:28

Никога не съм го харесвала този плод, честно да си призная, учудвам се на хората, които си ги хрупат така :) :shock:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот zagrijena » 04 Май 2016, 14:21

Тя е малко универсално чудо. За какво ли не помага - анемия, срещу камъни в бъбреците, използва се и за профилактика на атеросклерозата, при проблеми със стомаха. Има много витамини и минерали в нея. Аз я чакама да узрее хубаво, отвътре да стане на пихтия и тогава стипчивия вкус даже е приятен :wink: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 04 Апр 2017, 11:31

Не знаех, че е толкова полезно, така и не мога да се науча да я ям, толкова ми е неприятна на вкус, направо ми става ужасно в устата, даже не ми е вкусна. Евентуално на сок, дали би могла да стане?>
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: За какво може да е полезна райската ябълка?

Мнениеот Malina » 14 Май 2018, 19:15

Че е полезна е ясно, но на мен определено не ми харесва, много е втричава.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта