Предложения за рецепти с картофки?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот Грохот » 14 Окт 2015, 10:08

Malina написа:Много добре се получават такива картофи и подобни :) Иначе на мен любими са ми картофите, които се варят и след това запържват с много копър, не знам как се наричат. :roll:

Мммм да, в масло и с малко чесънче... мисля, че тези са "соте" :?
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Окт 2015, 14:35

Да ви кажа една страхотна идея и обещавам утре да снимам (ако мъжът си изпълни обещанието да ги сготви): Става въпрос за картофено пюре с гъби. :) картофеното пюре се прави по добре познатия начин, както си го правите винаги, някои го правят с мляко, други с вода, та въпрос на вкус ;) А гъбките се правят с масло , лук сол и пипер на тигана ;) После всичко се смесва и става страхотна вкусотия, с 1 краставица имате даже обяд! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот Lollipop » 27 Окт 2015, 15:35

rabotnata pchela написа:Да ви кажа една страхотна идея и обещавам утре да снимам (ако мъжът си изпълни обещанието да ги сготви): Става въпрос за картофено пюре с гъби. :) картофеното пюре се прави по добре познатия начин, както си го правите винаги, някои го правят с мляко, други с вода, та въпрос на вкус ;) А гъбките се правят с масло , лук сол и пипер на тигана ;) После всичко се смесва и става страхотна вкусотия, с 1 краставица имате даже обяд! :mrgreen:

Звучи много добре! Ще го пробвам :))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот Kremiliya » 27 Окт 2015, 16:38

И на мен ми хареса, представям си го запечено с кашкавал! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот annydance » 27 Окт 2015, 17:53

Lollipop написа:
rabotnata pchela написа:Да ви кажа една страхотна идея и обещавам утре да снимам (ако мъжът си изпълни обещанието да ги сготви): Става въпрос за картофено пюре с гъби. :) картофеното пюре се прави по добре познатия начин, както си го правите винаги, някои го правят с мляко, други с вода, та въпрос на вкус ;) А гъбките се правят с масло , лук сол и пипер на тигана ;) После всичко се смесва и става страхотна вкусотия, с 1 краставица имате даже обяд! :mrgreen:

Звучи много добре! Ще го пробвам :))

Ммм звучи доста добре, но смятам, че ако гъбките се направят на сос с бяло вино ще стане няколко идеи по-вкусно :idea:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот Pipilota » 03 Ное 2015, 10:55

annydance написа:
Lollipop написа:
rabotnata pchela написа:Да ви кажа една страхотна идея и обещавам утре да снимам (ако мъжът си изпълни обещанието да ги сготви): Става въпрос за картофено пюре с гъби. :) картофеното пюре се прави по добре познатия начин, както си го правите винаги, някои го правят с мляко, други с вода, та въпрос на вкус ;) А гъбките се правят с масло , лук сол и пипер на тигана ;) После всичко се смесва и става страхотна вкусотия, с 1 краставица имате даже обяд! :mrgreen:

Звучи много добре! Ще го пробвам :))

Ммм звучи доста добре, но смятам, че ако гъбките се направят на сос с бяло вино ще стане няколко идеи по-вкусно :idea:

Как на сос? Аз не обичам да ям чорба с картофено пюре. На мен ми харесва рецептата така. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот Malina » 03 Ное 2015, 16:38

Пробвайте картофи с гъби, но печени, също става невероятно, но се постарайте да ги запечете добре. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот Kremiliya » 23 Ное 2015, 17:42

Malina написа:Пробвайте картофи с гъби, но печени, също става невероятно, но се постарайте да ги запечете добре. :)

И аз ги обичам, и печени и варени и всякакъв вид !:)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот draga.mihova » 24 Ное 2015, 12:07

Pipilota написа:Как на сос? Аз не обичам да ям чорба с картофено пюре. На мен ми харесва рецептата така. :)

Душичко, как пък не прочетох два поредни твои коментара, които да не са на въпреки... относно гъбения сос става наистина прекрасен с бяло винце, може да се добави и към някакъв вид картофена салата, може и на картофено пюре, даже може и на сьомга. Иначе соса става бързо и гарантирам за вкуса - запържвам гъбките (ситно нарязани) в масло, след като омекнат и си пуснат водичката, разтварям в малко студена вода брашно, така че да не става на бучки, като го сложа при гъбките, след което доливам бяло вино, така че да има в какво да къкрят и да се доварят хубаво гъбките, най-накрая солта и черния пипер.. иии готово :utensils:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Предложения за рецепти с картофки?

Мнениеот S_Milenska » 24 Ное 2015, 12:34

Гъбения сос наистина е супер, но не изглежда добре с пюре и според мен, малко като един път ядено, но върху печени или варени картофи става супер. :) Друго предложение, което на мен лично много ми харесва за картофи е онова ветрило, сещате ли се? Режат се картофите, почти до основата. :) Запичат се, после резените се пълнят с беконче, сирена, лук и каквотоо искаш, сметана и се запича и става супер :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта