Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот Bambaa » 03 Ное 2014, 16:18

Сложих темата тук, тъй като това не е обикновения сладолед, който купуваме от бакалията, това си е направо научна разработка :idea:

Интересно е, че просто (предполагам, далеч не е толкова просто) са добавили към сладоледа бифидобактерия, :idea: :idea: която до колкото имам спомен вирее и в киселото мляко, :roll: та точно тя брани гърлото ни от стрептококите, който всъщност предизвикват възпаленото гърло! :idea:
Аз лично бих била доста доволна да храня детето си със сладолед, от колкото с хапчета, при поява на възпалено гърло!
icecream.jpg
icecream.jpg (17.85 KiB) Прегледано 708 пъти
някой би ли опитал със сладолед да лекува болното гърло, аз май съм с две ръце "За", а вие?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот MerryPop » 03 Ное 2014, 16:21

И друг път съм го чувала това, но със сладолед без бактерии, другия вариант на рецептата беше с кубче лед, не зная кое ще е по-ефикасно, ако въобще някое от тези е ефикасно, но ако този сладолед с бифидобактерията е изпитан, смятам, че детето само ще го иска :idea:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот penny » 05 Ное 2014, 17:38

Предпочитам да дам в такъв случай кисело мляко вместо сладолед, ако съвсем успешно може да се справи бифидобактерията, нямам нищо против!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот silver933 » 15 Ное 2014, 19:02

Със сигурност ще пробвам! :) Най-много да се влоша,но удоволствието от сладоледа ще остане :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот Snejna » 27 Ное 2014, 14:27

Защо пък да не пробвам, звучи много добре, най-много да се влоша, ама поне ще ми е било приятно :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот silver933 » 03 Дек 2014, 17:28

Това от мое детство се говори, че някои дават сладолед тъй че .. :) да се доверим на изпитаните методи :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот Burborino » 03 Дек 2014, 17:36

пас :lol: Не ям сладолед. Случва се около 2-3 пъти в годината да ми се дояде и го чакам да се разтопи.
Не го харесвам още от детството ми когато ми извадиха сливиците и всички ми казваха как ще ям сладолед донасита. Едно, че не ядох защото болеше и второ, че сега като ям след това съм с болно гърло (затова и го ям разтопен) защото вече като ги няма сливиците да пазят става нещо страшно. :roll: Не бих пробвала.
А и си спомням веднъж преди няколко години как ядох сладолед докато бях с ангина и личния ми се накара едно хубаво :mrgreen:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Дек 2014, 18:01

Burborino написа:пас :lol: Не ям сладолед. Случва се около 2-3 пъти в годината да ми се дояде и го чакам да се разтопи.
Не го харесвам още от детството ми когато ми извадиха сливиците и всички ми казваха как ще ям сладолед донасита. Едно, че не ядох защото болеше и второ, че сега като ям след това съм с болно гърло (затова и го ям разтопен) защото вече като ги няма сливиците да пазят става нещо страшно. :roll: Не бих пробвала.
А и си спомням веднъж преди няколко години как ядох сладолед докато бях с ангина и личния ми се накара едно хубаво :mrgreen:

Аз съм пробвала да ям сладолед болна, не че ми мина, но си доставих удоволствие :mrgreen: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот Lollipop » 04 Дек 2014, 12:39

Защо да не? Пък и ако е с лечебни билки, още по-добре ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Сладолед, който лекува болното гърло, ще опитате ли?

Мнениеот S_Milenska » 17 Дек 2014, 13:03

Но сладоледа дали ще е специален, или всеки от магазина ще върши работа? :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron