Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот borkova » 04 Ное 2014, 09:54

Наскоро видях, че може да се приготвя и друг вид мляко - такова от ядки :roll: Страна ми доста интересно, прочетох няколко рецепти с различни ядки, но все още не съм убедена дали ще мога да си го приготвя сама и какъв ще е вкусът на веган млякото :roll:

Допитвам се до по-вещите, които са правили експерименти и са получили истинско веган мляко :idea: До колкото разбирам технологията с всички ядки е една и съща,
milk.jpg
milk.jpg (60.84 KiB) Прегледано 4018 пъти
но се опасявам, че веган млякото от ядки може да стане горчиво - има ли според вас такава опасност :?

Надявам се скоро да получа малко съветчета и да ми споделите пропорцията, колко горе долу ядки са необходими за направата на половин литър от това мляко, например :? и от кои ядки става най-хубавото веган мляко, а също и дали се различава вкуса на млякото приготвено от различни ядки? :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот mangusta » 04 Ное 2014, 10:00

Преди доста време съм приготвяла мляко от бадеми, не мога да ти кажа точното количество на бадемите, но ми се получи доста добре и няма този горчив вкус, за който спомена, тъй като се киснат поне за 8 часа във вода. Разгедай някои други рецепти, но според мен няма шанс да не ти се получи!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот penny » 06 Ное 2014, 12:00

Трябват не малко ядки, като цяло ти излиза скъпичко това мляко, особено ако ще го използваш за готвене, т.е. за сладкиши разни. Понеже не обичам много сложните рецепти, просто избягвам тези, в които се съдържа мляко, а ако е малко количеството го заменям с вода. Та препоръчвам ти да си го ползваш натурално, без термична обработка ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2014, 13:39

Никога не съм правила, а май не е много трудно, чудя се обаче какъв ли ще е вкусът, дали ще може с него таратор да си направя да речем :D
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот ramimni » 30 Авг 2016, 13:57

Аз не разбрах как точно се получава това мляко. Накисват се ядките, но след това в какво се пасират - във вода или мляко?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот Yunona » 30 Авг 2016, 14:26

ramimni написа:Аз не разбрах как точно се получава това мляко. Накисват се ядките, но след това в какво се пасират - във вода или мляко?


Накисват се за няколко часа, изплакват се. После 1 чаша ядки се пасира в блендера с 3 чаши вода. Това е. Ако решите, че Ви е гъсто, разредете го с още малко вода. Няма нужда от мляко, защото ядковото мляко е всъщност веге вариант на прясното мляко (което аз ненавиждам от дете, брррр).
Може да се прецеди, може и не. Аз не го прецеждам, защото фибрите не ми пречат. Ако го прецедите, можете да ползвате пулпа за веге бонбони или барчета/блокчета.
Варианти: можете да добавите 2-3 фурми при пасирането, така млякото ще стане по-сладко. Можете да го подправите с ванилия. Или с канела.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот Rali_hr » 30 Авг 2016, 15:13

Не мога да кажа, че ми харесва особено много. Пробвала съм, нещо не ме докосна, но си правих. Пуснах го направо в сокоизтисквачката.. :) Стана готино, да. По-лесно ще е в блендер определено. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот balsam » 30 Авг 2016, 16:05

Доста скъпичко май излиза подобно нещо. Като знам колко са скъпи бадемите, например.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот Pipilota » 19 Окт 2016, 09:10

balsam написа:Доста скъпичко май излиза подобно нещо. Като знам колко са скъпи бадемите, например.

Скъпичко е да, но не чак много скъпо, пък ако имаш някакви домашни ядки си е направо без пари. :mrgreen: Да ти кажа аз лично не съм впечатлена нито като вкус, нито като нещо повече, предпочитам си ядките в суров вид да си ги гриза, но веганите така си правят таратор. :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Приготвяли ли сте веган мляко от ядки???

Мнениеот Lollipop » 14 Юли 2017, 15:00

Аз си направих и си го пийвам всеки ден, много ми харесва. от бадеми. Прецедих го , а останалото сложих в бисквити. Обаче от кашу най-много ми харесва, много деликатен вкус и леко сладък.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron