Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот Rali_hr » 27 Май 2015, 12:35

Monika_Spasova написа:Да и аз предпочитам царевицата да не е замразена, не знам защо става толкова твърда и кофти на вкус, но все пак е вкусна де :)

О, да царевицата е другото нещо, което задължително трябва да бъде в консерва, иначе е гадна, да!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот kauda » 21 Окт 2016, 14:08

Грах и царевица замразени наистина са ужасни, стоят сурови, твърди, и изобщо не си струват дадените пари. Но за много неща са по-добри, защото са по-свежи, когато са сурови.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот BeenieGal » 27 Окт 2016, 14:19

Сурови на първо място използвам, но по-често употрубявам консервирани, отколкото замразени. Кисели краставички, печени чушки в буркан, домати в буркан това предимно имам благодарение на мама :smile: . За мен тези изброените няма как да са вредни, замразените също, макар че не харесвам вкуса им, след като се приготвят после.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот svetlozara » 27 Окт 2016, 14:58

BeenieGal написа:Сурови на първо място използвам, но по-често употрубявам консервирани, отколкото замразени. Кисели краставички, печени чушки в буркан, домати в буркан това предимно имам благодарение на мама :smile: . За мен тези изброените няма как да са вредни, замразените също, макар че не харесвам вкуса им, след като се приготвят после.

И аз не харесвам замразените, нез нам защо са ми гадни на вкус, само броколите стават, другите - не. Всичко остава твърдо и в същото време гадно. :roll:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот analizatorka » 02 Ное 2016, 23:03

Консервираните са повече на туршии и салати, рядко се ползва само един зеленчук. Там има и марината и вкусът е друг. Замразените могат да се ползват за много повече неща.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот svetlozara » 18 Яну 2017, 15:59

analizatorka написа:Консервираните са повече на туршии и салати, рядко се ползва само един зеленчук. Там има и марината и вкусът е друг. Замразените могат да се ползват за много повече неща.

Как ще е така? Може д аима консерва от царевица, зелен боб, грах, всичко. Айде само за карфиол и броколи в консерва не съм виждала. Всичко останало може да се намери и да се използва то и то без да е туршия.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот balsam » 18 Яну 2017, 17:17

Консервирани рядко ползвам, имат странен и неприятен вкус за мен. Предпочитам пресни, а ако не мога да използвам такива, вземам замразени. Само царевица купувам в консерва.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Яну 2017, 11:11

balsam написа:Консервирани рядко ползвам, имат странен и неприятен вкус за мен. Предпочитам пресни, а ако не мога да използвам такива, вземам замразени. Само царевица купувам в консерва.

на мен не ми харесват замразените, че са жилави и в повечето случаи не могат и да се сгтовят. :roll: на някаква определена фирма ли ползваш?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Мар 2017, 10:43

Това е, че в много случаи се твърди, че зимата е по-добре да се използват замразени, отколкото пресни например зеленчуци, защото са замразени във времето, когато са добре узрели и не са излишно третирани. Само че наистина не са така вкусни. Моркови замразени са отвратителни, кой каквото ще д аказва, като замръзне веднъж и след това се размрази не е същото и е доста гадно на вкус за мен.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот Lollipop » 30 Юли 2018, 17:28

И двете не ги предпочитам, сякаш винаги гледам,дори и зимата да избера нещо прясно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron