Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот mangusta » 04 Ное 2014, 11:52

Снощи минахме на една бърза обиколка в Лидъл и се загледах по едни пакети със замразени зеленчуци, килограма беше на приемлива цена и доста се замислих дали да не взема. Съдържанието беше подобно на това,
frozen-vegetables.jpg
frozen-vegetables.jpg (78.25 KiB) Прегледано 3743 пъти
но тук липсват царевичка и грах. За сега обаче има още пресни зеленчуци на пазара и нямам нужда от замразени, затова и не купих.

От друга страна погледнах и консервите с грах, царевица и подобни и нито цените, нито съдържанието им ми допаднаха. Като се прибрахме вкъщи се замислих в крайна сметка кое би било по-полезно - замразените или консервирани зеленчуци :roll:

Смята се, че пресните са най-полезни, въпреки че май не е точно така :shock: или поне една прочетена статия ме убеди в твърдението, че замразените зеленчуци са по-полезни и от суровите :!:
Така де, вие какви зеленчуци предпочитате да купувате - консервирани или пресни, кои според вас са по-полезни? :?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот franky » 04 Ное 2014, 11:57

Предпочитам със сигурност замразените, не зная дали всички са бланширани, но купувам от тези, които ми изглеждат прясно замразени, без обработка. Консервите са кофти, наистина, но се налага понякога, най-вече купувам белени доматки, понеже само те не се продават замразени, май :roll: или поне не съм виждала и определено замразените зеленчуци са по-полезни вариант от консервираните :!:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот silver933 » 25 Ное 2014, 13:10

Зависи за какво, у нас с жената предпочитаме грах от консерва, защото замразения винаги дрънчи в чинията, колкото и да го готвим след това. :shock:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот Elica » 01 Дек 2014, 16:38

Замразени предпочитам зимата, защото то просто други няма ;) По принцип много зависи и какви де, ако са грах и царевица ги предпочитам от консерва, но разни там зелевоподобни - замразени :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот silver933 » 22 Май 2015, 09:36

Elica написа:Замразени предпочитам зимата, защото то просто други няма ;) По принцип много зависи и какви де, ако са грах и царевица ги предпочитам от консерва, но разни там зелевоподобни - замразени :)

Обаче замразените моркови са ужасни на вкус, стават много лигави после и със странен вкус. Иначе броколите дори и като има пресни ги предпочитам замразени. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот Nightmare » 22 Май 2015, 14:09

silver933 написа:
Elica написа:Замразени предпочитам зимата, защото то просто други няма ;) По принцип много зависи и какви де, ако са грах и царевица ги предпочитам от консерва, но разни там зелевоподобни - замразени :)

Обаче замразените моркови са ужасни на вкус, стават много лигави после и със странен вкус. Иначе броколите дори и като има пресни ги предпочитам замразени. :)

:o :o Зимата само замразени взимам и досега не съм усетила да имат лош вкус морковките, но и зимата мисля, че има пресни, специално моркови, така че не е голям проблем :idea: Иначе всичко останало го предпочитам замразено!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот Rali_hr » 22 Май 2015, 14:53

и аз не харесвам морковите, които са замразени не знам защо им се променя вкуса. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот Malina » 25 Май 2015, 17:34

Винаги съм смятала, че замразените зеленчуци са по-полезни, отколкото консервираните, в замразените сякаш няма какво толкова да сложат, отколкото в консервите, там могат и захар и сол да добавят в повече.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот red_eyes » 26 Май 2015, 10:59

Malina написа:Винаги съм смятала, че замразените зеленчуци са по-полезни, отколкото консервираните, в замразените сякаш няма какво толкова да сложат, отколкото в консервите, там могат и захар и сол да добавят в повече.

Съгласна съм с теб, но замразената царевица мисля, че винаги е кофти идея, предпочитам тази от консервите и за пици е по-добра, и за салатки, а и просто да си хапнеш :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Консервирани или замразени зеленчуци предпочитате, кои от тях са по-полезни?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Май 2015, 11:04

Да и аз предпочитам царевицата да не е замразена, нез нам защо става толкова твърда и кофти на вкус, но все пак е вкусна де :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта