Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот magda » 04 Ное 2014, 16:30

Вече съм си обзавела кухнята до подправките! 8-) Много съм горда, но още не мога да свикна как да ползвам по-ароматните подправки :| и понякога точно заради това се получава от гозбите ми пълни буламачи! :(
Whole-Spices1.jpg
Whole-Spices1.jpg (47.84 KiB) Прегледано 1745 пъти
Обикновено слагам чубрица на почти всичко като основна подправка, а ако имам магданоз, замествам с него, :idea: но като става дума за по-ароматните като босилека или по-странните като салвията, там вече нещата излизат извън контрол. :oops: Не съм сигурна, че зная коя подправка как се използва и за какви ястия е подходяща! :roll:

Можете ли да ми помогнете със съвети за по-ароматните подправки като розмарина, дафинов лист, маточина, босилек, естрагон... Ще съм ви много благодарна за съветите!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот Mauritius » 04 Ное 2014, 16:32

Обикновено такива по-силни подправки се добавят към месото или други тежки храни и такива с по-тежък ароамт. Много обичам босилек, но него добавям на салата с доматки, пици, сосове с извара и подобни!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот Kaya » 26 Ное 2014, 11:57

Според мен трябва да се слагат съвсем по малко от силните подправки и пак много зависи от вкуса на хората. Аз съм голям почитател на подправките, но не обичам изобщо кимион и босилек :D
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот viking » 09 Сеп 2016, 14:29

Според мен си зависи и от ястието към коя кухня принадлежи. Ако готвите индийска, не може да се мине без куркума, шафран, карамфил и т.н. Всяка кухня си има съответните специфични подправки. Не върви на българско ястие да слагаш такива.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот Lollipop » 13 Сеп 2016, 10:18

viking написа:Според мен си зависи и от ястието към коя кухня принадлежи. Ако готвите индийска, не може да се мине без куркума, шафран, карамфил и т.н. Всяка кухня си има съответните специфични подправки. Не върви на българско ястие да слагаш такива.

Защо да не, може да се обогати вкуса. :) Сега като имаме възможност да използваме различни подправки, може да го павим. :) Ние как слагаме на пица или на спагети чубрица. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот analizatorka » 13 Сеп 2016, 13:36

Трябва си усет и познания какви подправки къде да се сложат. Наслагаш някоя, която не пасва, и после трябва да изхвърляш цялата манджа :mrgreen: . Така веднъж бях настъргала индийско орехче с още доста подправки и за нищо не ставаше после яденето :cry: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот Lollipop » 14 Мар 2017, 15:33

analizatorka написа:Трябва си усет и познания какви подправки къде да се сложат. Наслагаш някоя, която не пасва, и после трябва да изхвърляш цялата манджа :mrgreen: . Така веднъж бях настъргала индийско орехче с още доста подправки и за нищо не ставаше после яденето :cry: .

Доста кофти! Индисйко орехче точно на някоя манджа и то стабилно... :) от него се слага по свъсем малко и то по-често на сладкиши :) това е че наистина не ги познаваме, затова аз залагам на класическите, за да няма издънки.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот Alex_mor » 14 Мар 2017, 15:58

Босилека върви с домати, иначе е гаден, розмарина на мен не ми харесва сухия, но ако е пресен с картофи е супер, сух копър с картофи, анасон върви също с картофи, но много малко, анасоновите звезди стават и за бульони на рибени ястия.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот Yarost » 14 Мар 2017, 16:39

Подправките и смесването им си е цяло изкуство. За подправките, които не съм използвала досега винаги проучвам първо в кои яденета може да се сложат! :smile:
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Как се използват някои от по-ароматните подправки?

Мнениеот Paladin » 11 Юли 2017, 09:47

Аз си използвам едни и същи подправки на всяко ястие - черен пипер, червен пипер, сол, къри.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта