Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот Krum » 15 Дек 2014, 15:57

yonko написа:
Malina написа:...вярвате ли, че има и полезни ваксини...


Е, точно над този въпрос и аз си блъскам главата. :D Със сигурност не мога да бъда 100% против, поне докато не изясня някои неща за себе си.

Всички на това се чудим, след като са толкова лоши, как сме се отървали от болестите? :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот yonko » 15 Дек 2014, 19:14

Krum написа:
yonko написа:
Malina написа:...вярвате ли, че има и полезни ваксини...


Е, точно над този въпрос и аз си блъскам главата. :D Със сигурност не мога да бъда 100% против, поне докато не изясня някои неща за себе си.

Всички на това се чудим, след като са толкова лоши, как сме се отървали от болестите? :roll:


Проблемът идва, когато онзи нищожен процент от нежелани реакции, за семейството ти стане 100%
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот Snejna » 16 Дек 2014, 09:51

yonko написа:
Проблемът идва, когато онзи нищожен процент от нежелани реакции, за семейството ти стане 100%


Ясно е, че тогава идва страшното и се надявам, че никой няма да има такива проблеми, но в действителност ваксините не са толкова лоши, си мисля аз. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот yonko » 16 Дек 2014, 22:49

По принцип и аз си мисля (по-точно: мислех) така, до момента, в който се запознах с някои потърпевши.


Snejna написа:
yonko написа:
Проблемът идва, когато онзи нищожен процент от нежелани реакции, за семейството ти стане 100%


Ясно е, че тогава идва страшното и се надявам, че никой няма да има такива проблеми, но в действителност ваксините не са толкова лоши, си мисля аз. :roll:
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот MGB » 17 Дек 2014, 14:08

Не са ли ни достатъчни задължителните ваксини, все още се дивя колко много са и сравнявам с други европейски страни, в които имунизационния календар е наполовина по-кратък от нашия и хората са си здрави :idea:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот Krum » 17 Дек 2014, 15:53

MGB написа:Не са ли ни достатъчни задължителните ваксини, все още се дивя колко много са и сравнявам с други европейски страни, в които имунизационния календар е наполовина по-кратък от нашия и хората са си здрави :idea:

Не е ли еднакъв за цяла Европа? :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот yonko » 22 Дек 2014, 00:47

Krum написа:
MGB написа:Не са ли ни достатъчни задължителните ваксини, все още се дивя колко много са и сравнявам с други европейски страни, в които имунизационния календар е наполовина по-кратък от нашия и хората са си здрави :idea:

Не е ли еднакъв за цяла Европа? :)

Съвсем не.
Затова оправдания от сорта "В Европа е така" и "От Брюксел така казаха." не вървят.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот Pipilota » 22 Дек 2014, 10:07

yonko написа:Съвсем не.
Затова оправдания от сорта "В Европа е така" и "От Брюксел така казаха." не вървят.

Ха, не го знаех това. Наистина е супер сложен този въпрос, но пък на противогрипните ваксини не съм почитателка изобщо!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот Lollipop » 22 Дек 2014, 17:39

И без друго никаква работа не вършат не бих се ваксинирала нито аз нито семейството ми, сигурно ще ида на протест с останалите :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот julieta1963@abv.bg » 29 Дек 2014, 23:41

КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ ВАКСИНИТЕ ДОРИ И ДА СА БЕЗПЛАТНИ!
ЕТО ЕДНО ИНТЕРВЮ С ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ВАКСИНИ

http://literaturensviat.com/?p=13135

МНОГО РОДИТЕЛИ ВЕЧЕ ОТКАЗВАТ ДА ВАКСИНИРАТ ДЕЦАТА СИ ДОРИ СЪС ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ ВАКСИНИ.

http://www.starazagora.utre.bg/2014/11/ ... detsata_si

"Единствената безопасна ваксина е тази, която никога не е слагана" - това заявява д-р Джеймз Шенън от Националния здравен институт на САЩ

http://www.yosif.net/bg/med/index5.htm

АМИ ЧЕТЕТЕ, БЕ ХОРА, НЕ ЧАКАЙТЕ НЯКОЙ ДА ВИ СМЕЛИ ИНФОРМАЦИЯТА И ДА ВИ Я ПОДНЕСЕ КАКТО НА НЕГО МУ Е ИЗГОДНО. МИСЛЕТЕ СЪС СОБСТВЕНИТЕ СИ ГЛАВИ.
julieta1963@abv.bg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2014, 23:31

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта