Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот maminka » 05 Ное 2014, 12:24

Снощи прочетох новината за предложението, именно най-уязвимите да бъдат задължени да си поставят противогрипна ваксина, предоставена от Здравната каса или по-точно децата, пенсионерите, хората с хронични и онкологични заболявания! :evil:

Аз лично съм крайно против и не зная как би се приела тази идея като цяло от обществото, но смятам, че не би трябвало да бъдат задължителни, а просто безплатни.
vaccination.jpg
vaccination.jpg (50.87 KiB) Прегледано 1280 пъти
В крайна сметка, най-малкото не е честно държавата да ме задължава още веднъж да ваксинирам детето си, със условието, че няма да си получим детските :evil:

Ако все пак противогрипните ваксини станат задължителни, бихте ли поставили на детето си, с риск, то да се разболее или бихте прежалили тридесет и петте лева, които ни дава държавата? :?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот LaCoquine » 05 Ное 2014, 12:31

Аз не виждам нищо лошо и бих поставила на детето си, не само заради детските, така или иначе всяка зима си боледуваме, с ваксината само можем да се надяваме, че ще го изкара по-леко!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот vadoda1 » 07 Ное 2014, 16:18

Aз лично използвам ваксината от 10 години.Не се разболявам от грип.За мен ще е облекчение финансово и здравословно.За задължително ваксиниране съм.
vadoda1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Авг 2013, 14:19

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот yonko » 13 Ное 2014, 13:01

LaCoquine написа:Аз не виждам нищо лошо и бих поставила на детето си, не само заради детските, така или иначе всяка зима си боледуваме, с ваксината само можем да се надяваме, че ще го изкара по-леко!


Да, наистина можете само да се надявате :)
Сега сериозно. Не виждам, как не виждате нищо лошо в това някой да ви задължи да влеете в организма на детето си химикали със спорен положителен ефекта.
Сега противогрипните ваксини не са задължителни, но не са изабранени, така че който иска да си прави експерименти със здравето, но да не въвлича и други хора.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот Lollipop » 14 Ное 2014, 17:41

Няма логика,защото всяка година се появява нов щам на грипния вирус, което прави имунизирането безсмислено,защо да се трупа организма с повече отрови? Не бих се съгласила!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот Cvete » 28 Ное 2014, 23:09

maminka написа:Снощи прочетох новината за предложението, именно най-уязвимите да бъдат задължени да си поставят противогрипна ваксина, предоставена от Здравната каса или по-точно децата, пенсионерите, хората с хронични и онкологични заболявания! :evil:

Аз лично съм крайно против и не зная как би се приела тази идея като цяло от обществото, но смятам, че не би трябвало да бъдат задължителни, а просто безплатни.
vaccination.jpg
В крайна сметка, най-малкото не е честно държавата да ме задължава още веднъж да ваксинирам детето си, със условието, че няма да си получим детските :evil:

Ако все пак противогрипните ваксини станат задължителни, бихте ли поставили на детето си, с риск, то да се разболее или бихте прежалили тридесет и петте лева, които ни дава държавата? :?



"Пред риска да се разболее" от какво? От страничните ефекти на ваксината! Лекарите дават ли Ви да прочетете листовките с описанието на ваксините и техните странични ефекти, преди да дадете дечицата си (и особено новородените в болниците), да им влеят директно в кръвният поток тези химически смеси? Някой от вас да е поискал да ги прочете? И ако да - ЗАЩО ни се отказва това право? То са нарича "информирано съгласие"! Аз лично - и не само аз, съм за "информорано несъгласие"!!!
Cvete
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Ное 2014, 22:27

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот Malina » 03 Дек 2014, 17:06

Имате право за ваксините, не е хубаво да се трови организма, но аз искам да питам противниците, вярвате ли, че има и полезни ваксини, или смятате, че някак си от само себе си сме се излекували от различни болести и те вече изобщо не съществуват и ни ваксинират колкото да ни е гадно? :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот silver933 » 10 Дек 2014, 10:03

Съмнявам се да станат задължителни, тъй че не се притеснявам изобщо дори ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот Kaya » 11 Дек 2014, 18:10

Ще се съобразя, честно да ви кажа, но няма да ми е приятно де, надявам се да не стават задължителни!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как ще реагирате, ако и противогрипните ваксини станат задължителни?!

Мнениеот yonko » 14 Дек 2014, 01:05

Malina написа:...вярвате ли, че има и полезни ваксини...


Е, точно над този въпрос и аз си блъскам главата. :D Със сигурност не мога да бъда 100% против, поне докато не изясня някои неща за себе си.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта