Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот Mon_ton » 02 Фев 2016, 13:59

zagrijena написа:Аз пък не мога да приема религията да ти забранява да направиш аборт! Ами ако се налага по медицински причини? Оставят си жената да умре, защото е забранено! Ами ако е изнасилена? Най-долното е да го носиш 9 месеца и да го захвърлиш!

Чакай ся, никой не говори в случаи по медицински причини или защото е изнасилена и т.н. Тук говорим за случаи при нормален акт. Когато и мъжа и жената имат желание, ама не им се ползва презерватив. Това вече са морални неща, а не са свързани с показатели и прочие!!!!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Фев 2016, 15:01

Може би абортът е по-разумното, все пак е трудно да обречеш един живот на мъки нарочно. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот irka » 04 Фев 2016, 11:50

Аз малко ще поизместя гледната точка, но ми е необходимо да чуя такива мнения. Представете си, че чакате дете и лекарят ви каже, че ако го родите, то няма да има пълноценен живот ще обречете и него и себе си на мъки. Какво ще направите в този случай? Ако положението на бебето е много тежко, аз бех абортирала.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот Malina » 04 Фев 2016, 12:27

Не знам, надявам се да не се изправям пред подобно решение, много е трудно, когато емоциите надделеят. Но остави ли се да се роди живот и после да се мъчи ... не знам кое е по-добро. :-|
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот S_Milenska » 04 Фев 2016, 15:15

Ако има толкова увреждания със сигурност аборта е по-доброто решение, все пак детето няма да живее нито пълноценно нито щастливо :(
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот miron » 05 Фев 2016, 16:02

Много интересен казус, може би по-добре е детето да бъде изоставено, защото така има шанс да порасне и да се развие. Докато иначе изобщо не му се дава тази възможност.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот Kaya » 05 Фев 2016, 17:21

При нас положението с раждаемостта е много лошо и много сложно. Раждат се по много циганчета, а българите не се решават да имат деца. Ей сега обедната почивка гледам една мома, дали имаше 22-3 години беше завъдила 3 халета, едно на 2, другото поне на 5-6, и едно пеленаче. Ами... мисля, е в нейния случай е трябвало да избере аборт и трите деца изглеждаха ужасно, мръсни, кални и определено не като нормално дете. Или моите критерии за нормални деца са различни, ен знам.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот balsam » 08 Фев 2016, 16:43

Кои сме ние, че да определяме кой може и кой не може да прави аборт и дали да има деца? Всеки трябва да си носи отговорността. За съжаление в нашата родина безотговорността е издигнала на пиедестал.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот Pipilota » 08 Фев 2016, 17:33

Никой не сме, ама като ни питат ние ще си кажем мнението. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот rose_92 » 19 Фев 2016, 15:25

Ами не знам...според мен е по-добре да се направи аборт ако не можеш да осигуриш на това дете нормален живот, ако си прекалено млад, нямаш работа и пари, то тогава и да го родиш, трябва да го оставиш в дом или да го гледаш и да живее мизерно - и то, и ти...Друг е въпросът какви са последствията за майката особено ако й е първа бременност - дали след това когато поиска ще може да има деца или не..Сложна тема е, но всеки има правото да направи това, което чувства за правилно и никой няма право да го съди.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта