Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот LaCoquine » 05 Ное 2014, 12:50

Вчера по повод статия, в която се съобщаваше, че от началото на годината абортите са 8 хиляди, :o :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: което е абсурдно и ужасно стряскащо и за мен, но една жена беше коментирала, че е по-добре аборта пред изоставеното дете :?

Цял ден ме глождеше това, не можех да го премисля и все още не го смила мозъкът ми, но вероятно има много жени, които се изправят пред този избор - аборт или изоставено дете, въобще може ли да се каже, че единия избор е по-малкият дявол :roll:
Виждайки децата от домове, особено по нашите ширини,
abandoned-child.jpg
abandoned-child.jpg (11.73 KiB) Прегледано 3685 пъти
макар и аборта да е убийство, смятам че би било по-малкия дявол при вземането на решение! :roll:
На никой не може да се пожелае да изпада в такава ситуация, но как бихте коментирали аборта или изоставянето на дете е по-малкият дявол при подобен избор?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот magda » 05 Ное 2014, 12:54

Никога не бих направила такъв избор, нямам дете, но в какъвто и момент да се намирам от живота си не бих го обрекла, нито на смърт, нито на духовна мизерия, за материалната, всеки се старае, но понякога е невъзможно да се направи най-доброто, както го искаш и си го представяш ти.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот silver933 » 14 Ное 2014, 16:26

Определено изборът за мен е аборт или отглеждане на детето, няма никакъв шанс да порасне щастливо дете изоставено в дом, може да няма късмета да бъде осиновено. И все пак трябва да се мисли преди да се стигне до забременяване дори, отговорността е както на мъжа,така и на жената! Това е човешко същество и както ние искаме добър живот за себе си е редно да го искаме и за бъдещото си дете.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот Rali_hr » 04 Дек 2014, 14:15

Какво да ви кажа, както се казва и двете си имат предимства и недостатъци. Предимството на аборта е, че няма да обричаш дете да живее с недъг или в дом за сираци, недостатъка е, че дори и с проблеми или в дом - детето има шанс за живот.. сложна тема е.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот donni » 04 Дек 2014, 16:31

Ако се премахнат домовете като институция, може би този въпрос няма да стои точно така и съответно абортите биха намалели или поне така си мисля :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот S_Milenska » 05 Дек 2014, 12:54

donni написа:Ако се премахнат домовете като институция, може би този въпрос няма да стои точно така и съответно абортите биха намалели или поне така си мисля :roll:

защо? Точно тогава ще се увеличат, някои раждат, за да оставят в дом, целенасочено. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот asdddwww » 20 Яну 2016, 17:49

donni написа:Ако се премахнат домовете като институция, може би този въпрос няма да стои точно така и съответно абортите биха намалели или поне така си мисля :roll:

Въпросът е като няма домове кой ще гледа изоставените деца, дали ще има толкова много приемни семейства? Те ги изоставят още в болницата и мисля им е все тая какво ще се случва от там нататък с тях, за тях е важно май да си вземат акта за раждане, че да го регистрират в социалните. :roll:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот fawla » 20 Яну 2016, 18:18

Голям е спор кое е по-правилно и кое едва ли не ни изчиства съвестта!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Яну 2016, 22:21

Всъщност си мисля, че няма гаранция, че всеки ненаправен аборт ще свърши в дом. Имах възможността да направя такъв избор преди години и не съм помислила и за секунда да си остава детето, ако реша да го родя. След толкова време не съжалявамза избора, който направих.
Затова не мога да кажа, кое е по-добре, кое е по-зле и кое е по-малкото зло. Всички емного различно и много,много индивидуално. Никой не може да каже с чиста съвест кой е правилния избор. Но ако има нещо, което не приемам, това е аборт от инат.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Аборт или изоставено дете – кой е по-малкият дявол?

Мнениеот zagrijena » 02 Фев 2016, 13:14

Аз пък не мога да приема религията да ти забранява да направиш аборт! Ами ако се налага по медицински причини? Оставят си жената да умре, защото е забранено! Ами ако е изнасилена? Най-долното е да го носиш 9 месеца и да го захвърлиш!
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта