Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот lussy » 06 Ное 2014, 12:55

Здравейте, дами, аз отново се обръщам към вас, понеже зная, че ние сме тези, който усещат как стоят нещата по-добре. и се надявам да успеем по един или друг начин да променим нещата.

Напоследък виждам да чакат основно изнервени родители пред входа на училището, което ме притеснява. Това се прехвърля и върху децата в един момент, съответно го предават едно на друго и се получава ужасен омагьосан кръг :|

Рядко срещана е тази умилителна гледка,
mother.jpg
mother.jpg (25.44 KiB) Прегледано 638 пъти
опитвам се и аз всеки път, колкото и да съм изморена, поне да не показвам раздразнението си пред детето, камо ли да му изливам ядовете си отгоре му :!:
За съжаление все повече родители го правят и не зная на какво се дължи по-изнервения тип родители, дали са цялостните проблеми в семейството или е нещо конкретно свързано с детето :roll: Каква причина откривате вие за подобно държание на родителите към децата :?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот PasDeDeux » 06 Ное 2014, 13:00

Родителите винаги има за какво да бъдат изнервени, но всичко е отношението, този нерв, просто не трябва да се предава на децата. От друга страна смятам, че в семейства, които има повече комуникация и повече разбирателство и любов, въобще по-сплотените семейства не допускат да такова държание, поне така си мисля, това са си моите наблюдения.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот bojo_kolev » 12 Ное 2014, 17:05

До колкото имам наблюдения, разведените родители или с повече финансови проблеми са по-изнервени, като това не е оправдание, но за съжаление е факт :|
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Kremiliya » 25 Ное 2014, 11:13

bojo_kolev написа:До колкото имам наблюдения, разведените родители или с повече финансови проблеми са по-изнервени, като това не е оправдание, но за съжаление е факт :|


Битието определя съзнанието. Аз имам този проблем, лесно се ядосвам и често си го изкарвам върху детето, опитвам се да се променя, но ми е много трудно. :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Kaya » 11 Дек 2014, 13:47

Хора, до човека е! Някои са склонни да крещят и да си го изкарват на когото намерят, а накрая за едното нищо. Напълно безсмислено според мен. Аз се радвам на всичко хубаво, което ми се случва, с крясъци и лошо настроение няма да оправя проблемите ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Mon_ton » 12 Дек 2014, 17:49

Как кой тип родители? То има само един тип родители - такива, каквито са, това, че хората са различни не са значи, че под някакъв общ знаменател са лоши. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Lollipop » 13 Дек 2014, 12:39

Мисля, че родители с проблеми разбираемо са по-изнервени, тези, които живят спокойно няма за какво да се нервират. :?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Snejna » 15 Дек 2014, 17:48

Всички се изнервяме понякога и го изкарваме върху най-невинния - именно детето. Не бива да се правим на света вода, да си признаем. Но мисля, че общото настроение и мир в къщата са от значение дали прибираме детето си с усмивка или не. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Kremiliya » 22 Дек 2014, 16:25

Lollipop написа:Мисля, че родители с проблеми разбираемо са по-изнервени, тези, които живят спокойно няма за какво да се нервират. :?

Така е, бедните са по-изнервени колкото и да не искаме да си го признаем, не че богатите са цвете за мирисане, но шансът да кращят на децата си и да ги прибират изнервени е минимален.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот silver933 » 29 Яну 2015, 13:47

Много зависи от хората, а и как изглеждат, някои приличат, че са строги и изнервени, а са си меки души :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron