Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот iwoni » 25 Фев 2016, 11:09

Не съм голям привърженик на тясното профилиране. Да си забит само в една област. В съвременния свят често ти се налага да разбираш от много неща, да имаш богата обща култура. Вярно, че има и много излишни неща, които учат. Наистина в дозировката е разковничето. Най-добре е да се наблегне там, където е силата на детето и то да си избира предметите, които са му интересни. Но няма как да зарежеш всички останали, колкото и тъпи да са ти.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот Локумът » 19 Апр 2016, 15:15

iwoni написа:Не съм голям привърженик на тясното профилиране. Да си забит само в една област. В съвременния свят често ти се налага да разбираш от много неща, да имаш богата обща култура. Вярно, че има и много излишни неща, които учат. Наистина в дозировката е разковничето. Най-добре е да се наблегне там, където е силата на детето и то да си избира предметите, които са му интересни. Но няма как да зарежеш всички останали, колкото и тъпи да са ти.

Много правилно и аз съм на същото мнение. :) трябва задължително да се разглежда по-подробно, ако нещо ти е интересно - учи го, но само едно нещо е безсмислено за мозъка ;) трябва да има разнообразие, дори разнообразието прави желания предмет още по-интересен. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот roksana » 19 Апр 2016, 15:46

Сега ни тресе треската на матурите за 4 клас. Не виждам особен смисъл в тях. В пети ще са натоварени още повече и ще се оплетат като патета в кълчища въпреки наученото до четвърти и изпитите. Прекалено рязка граница има между двете нива, материалът започва да става по-научен и децата изглеждат като невменяеми, не разбирнат за какво става въпрос.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2016, 08:50

roksana написа:Сега ни тресе треската на матурите за 4 клас. Не виждам особен смисъл в тях. В пети ще са натоварени още повече и ще се оплетат като патета в кълчища въпреки наученото до четвърти и изпитите. Прекалено рязка граница има между двете нива, материалът започва да става по-научен и децата изглеждат като невменяеми, не разбирнат за какво става въпрос.

Значи в 5 клас ще имате много занимания вечер, да си обяснявате уроците. :P
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот penelopa » 20 Апр 2016, 09:16

Krum написа:
roksana написа:Сега ни тресе треската на матурите за 4 клас. Не виждам особен смисъл в тях. В пети ще са натоварени още повече и ще се оплетат като патета в кълчища въпреки наученото до четвърти и изпитите. Прекалено рязка граница има между двете нива, материалът започва да става по-научен и децата изглеждат като невменяеми, не разбирнат за какво става въпрос.

Значи в 5 клас ще имате много занимания вечер, да си обяснявате уроците. :P


Вместо да са по-самостоятелни в ученето, пак мама и тати ще обясняват уроци :mrgreen: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот balsam » 28 Апр 2016, 16:00

Като поотрасна детето само си пое нещата с ученето и не съм се намесвала пряко :smile: . Участието ми беше после, когато се чудеше къде да кандидатства. Тогава със съвети помагах, ако ми ги искаха.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта